AHMET NUR ÇEBİ ''BENİ SUSTURAMAYACAKLAR!”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Önder Karaveli ve Ceyhun Kazancı ile basının karşısına geçip MHK ve hakemler hakkında sert ifadeler kullandı...
Haberin yayılanma tarihi:13 Ocak 2022, Perşembe

Başkan Çebi Teknik Sorumlu Karaveli’nin İle Sezon Sonuna Kadar Siyah-Beyazlıların Teknik Direktörü Olacağını Açıkladı

Ahmet Nur Çebi, ayrıca hakemler hakkında da net ve sert ifadeler kullandı. Herkesin hakemlerden şikayetçi olduğunu ifade eden Çebi, VAR’daki hakemin hatasında kast olduğunu belirtti. Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin sözleri şöyle; “Şeffaf olmaya devam edeceğiz. Mali genel kurul, sunulan raporla bir milat olmuştur. Bu, kimseyle bir hesap görme olayı değildir. Sonucu neyse, sonuna kadar gideceğimizi, Türk adaletinin gerekli değerlendirmelerini yapacağını, bizim de bunun takibini yapacağımızı belirtmek istiyorum. Bundan, Beşiktaş’ın geleceği çok fayda sağlayacaktır.”

“HERKESİN ALIN TERİ”

“Kazanmış olduğumuz bir sezonda 3 kupa var. Bu, tarihimizde bir ilktir. Gururluyuz. Camiamıza hayırlı uğurlu olsun. Bunun da benim için ayrıca bir gurur kaynağı olarak önem ifade ettiğini, ölene kadar bu gururu yaşayacağımı belirtmek istiyorum. Bu bir ekip işi. Herkesin alın teri olduğunu ifade etmek istiyorum. Menfaatlendiği iddia edilen birileri varsa, onların da reddetmesi gerekir. Onların da bu niyette olacağından şüphem yok.”

“HAKEMLERE CEZALAR VERİLMELİ”

“İşini başarısız yapan hakemlerin cezalandırılması gerekiyor. Galatasaray Başkanı, Fenerbahçe Başkanı, ben, herkes konuşuyor. Hakemlerden herkes şikayet ederken, bu işlerden kim menfaat sağlıyor? VAR hakemlerinin artık onu görmedim, bunu görmedim demeye hakkı yok. VAR hakemi yanlış yapıyorsa, kasıtlı yapıyordur. Biz nasıl cezayla susturulmaya çalışılıyorsak, işini yapamayan hakemlere de cezalar verilmeli. Ödül var, ceza yok. Böyle bir sistem olmaz. Eğer hakem arkadaşlar bir hata yaparsa, bunun cezasını çekmeli. Bazı arkadaşların, yürüyen düzene karşı isyan etmelerine isyan eden bir grup var. Bunları bulup çıkaracaklar. Bunların kendilerine zarar vermesine engel olacaklar.”

“YÖNETİCİLİKTEN MEN BİLE OLSA BENİ SUSTURAMAYACAKLAR”

“VAR hakeminin aynı zamanda orta hakem olmaması gerektiğini söyledim. Genç arkadaşlara düdük verilsin dedik. Bazı maçlarda hakemlerimize baskı oluyor, derbilerde yabancı hakem olsun dedik. Bazı arkadaşlar bu nedenle Beşiktaş’a zarar mı vermeye çalışıyor. Bazı arkadaşların, yürüyen düzene karşı isyan etmelerine isyan eden bir grup var. Bunları bulup çıkaracaklar. Bunların kendilerine zarar vermesine engel olacaklar. Aksi halde bu müessesenin sağlıklı çalışmasını başaramayacaklar. Bu saatten sonra her türlü hatanın şiddetle karşısında, gerekiyorsa 1 yıl cezaysa 1 yıl, yöneticilikten men bile etseler beni susturamayacaklar. Buradan sonra artık sadece Beşiktaş’a değil, kimseye yapmamaları gerektiğini, birilerini kollamak adına birilerini yakmamaları gerektiğini hakem kardeşlerime buradan ifade ediyorum.”

ÖNDER KARAVELİ SÖZLERİ

“Önder Karaveli teknik direktörümüzdür… Günlerdir Beşiktaş’ın hocası Önder Karaveli diyorum ama sürekli, ‘Beşiktaş’ın hocası kim olacak?’ şeklinde soru soruyorlar. Bu sorulara artık bir son verin, rica ediyorum. Teknik direktörümüz Önder Karaveli’dir. Önder Karaveli hocamız büyük bir projenin bir parçası olmaya devam edecektir. Beşiktaş’ın ekonomik olarak düzelmesi yönünde oyuncu yetiştirmeye yönelik projeyi uygulayacağını açıklıyorum. Hocamız Allah sağlık sıhhat verdikçe görevine devam edecektir. Beşiktaş artık öz kaynaklarıyla beslenen bir planı başlatmıştır. Bir yıl evvel başlattık. Rize maçında çıkan çocuklarımızın yanında, onlar kadar iyi olan çocuklarımızın da olduğunu söylemek istiyorum.”

ADAYLIĞINI AÇIKLADI!

Mayıs ayında yapılacak olan kongrede yeniden aday olacağını söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Çalıştığım arkadaşlarımın sonuna kadar yanında durdum. Buna Sergen hocam da dahil. Hiçbir zaman terk etmedim. Bir yanlışları varsa gerekeni önce ben yaparım. Bu arkadaşlarımın son derece başarılı olacağına inanıyorum. Bankalarla yapılan anlaşmalar çerçevesinde ekonominin 2023 yılında zorlaşacağını söylüyorsunuz ama hiçbir zaman benim geldiğim ilk dönem kadar kötü olmayacaktır. Birçok temizliği yapan başkan ve yönetim kurulu olarak çok yorulduğumu ama bundan dolayı da onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Türkiye'nin en önemli koltuklarından birinde oturuyorum. Bir spor kulübünün marka değerini, özellikle seçim zamanı çıkacak adaylar sayesinde yükseleceğini iyi biliyorum. Ben mayıs ayında aday olacağım ve bunu da buradan açıklıyorum. Beşiktaş Başkanlığı'na aday olmak isteyenlerin aday olmasını istiyorum. Düğünlerde takılan 5'i 1 yerde gibi, 5'i birleşip tek aday gelmesinler. 5'i de aday olsunlar. Ben tekrar seçimi kazanırsam, böyle büyük bir kulübün başkanı olmaktan gurur duyarım. Evet yoruldum ama aday olacağım. Tek başına aday olursam üzülürüm ve kendimi eksik hissederim” açıklamasında bulundu.

“2,5 SENE TEMİZLİK YAPTIK, ŞİMDİ PROJE ZAMANI”

Yapılacak olan seçimde başkanlığa adaylığını koyacağını yineleyen Çebi, “Başkan adayı oldum ve yapacak çok işim var. 2,5 sene ağır temizlik yaptım. Bu saatten sonra proje uygulama zamanı. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımdan memnunum. Ama göreve devam etmek istemeyen olursa, ufak tefek bir değişiklik olabilir. Tekrar söylüyorum, perde arkasında konuşmayın aday olun ve geçen seferki gibi 3'ünüz, 5'iniz bir araya gelmeyin, tek tek aday olun. Aday olacak isimlere karşı da sempatim olacağını ifade etmek istiyorum” dedi. Transfer konusunda önceliği özkaynağa vereceklerini de söyleyen Çebi, Önceliğimiz özkaynak olacak. Özkaynağın ardından henüz doymamış, başarıya ve paraya aç futbolcu kardeşlerimizi tercih edeceğiz ki gelişimini Beşiktaş'ta sağlayıp katkıda bulunsunlar” diye konuştu.

“KÖTÜ TRANSFERİN BEDELİ AĞIR OLUR”

Görevde oldukları dönemde futbolcu satamadıklarını söyleyen Ahmet Nur Çebi, “Göreve geldiğimizde 5 yıllık, 4 yıllık kontratlar vardı. Adama git diyoruz gitmiyor. Bu oynatamadığımız futbolcuları kimse almaya gelmedi. Önceki dönemde yapılan transferlerin ne kadar hatalı olduğunu görüyoruz. Bizim dönemimizde getirdiğimiz Ghezzal ve Rosier'i alabilmek için fedakarlıklar yaptık. Bir futbolcuya 3-4 milyon Euro hak etmediği parayı verirseniz böyle olur. Biz gelmeden önceki 2 yılda transfer komitesinin başında olan isimler vardı. Bunlara sorulacak bu sorular. Uçağa binip fotoğraf çektiriyorlardı. Kötü transferin bedelini ağır ödersiniz” dedi.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki