AHMET NUR ÇEBİ ESKİ YÖNETİCİYE TAZMİNAT ÖDEYECEK!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, eski yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu'na açtığı tazminat davasında haksız bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:19 Kasım 2021, Cuma

MAHMUTYAZICIOĞLU NE DEMİŞTİ?

29 Nisan 2020 tarihinde Mahmutyazıcıoğlu'nun bir sosyal medya canlı yayınında kendisi ile ilgili yaptığı açıklamalar nedeniyle tazminat davası açan Çebi, mahkeme kararının ardından aynı miktarda tazminat ödemeye mahkum edildi. Beşiktaş'ın eski yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, 8 Nisan 2020 tarihinde katıldığı bir canlı yayında Çebi'ye yönelik önemli açıklamalar yapmıştı. Mahmutyazıcıoğlu, Çebi'nin ikinci başkanlığı döneminde kulübe sattığı demirlerden kur farkından dolayı zarar edip bu zararı kendisi ile bağlantılı bir çatı danışmanlığı şirketi üzerinden fatura keserek kulüpten tahsil ettiğini ileri sürmüş, bunun yanı sıra o süreçte futbol direktörü Ali Naibi'ye fazladan prim yatırıp bu miktarı Naibi'den elden geri aldığını ifade etmişti. 

MAHKEME HAKARET YOK, 'GÖRÜNÜR GERÇEKLİK VAR' DEDİ 

İstanbul Anadolu 17. Asliye Hukuk Mahkemesi, Çebi'nin açtığı bu davayı haksız bulurken kararını da detaylı bir şekilde açıkladı. Mahkemeye göre; Mahmutyazıcıoğlu'nun çatı konusundaki ifadelerinin o dönem kulübün denetim kuruluna da rapor olarak sunulduğu ve bu rapor üzerinden genel kurulda da tartışıldığı belirtildi. Mahmutyazıcıoğlu'nun ifadelerinin herhangi bir hakaret ve iftira kastı taşımadığının altını çizerken, genel kurula da yansıması nedeniyle 'Görünür gerçekliğe uygun' olduğunu ve ifade özgürlüğü kapsamında değerlendirdiğini duyurdu.  Ayrıca, mahkeme Çebi'nin bu eleştirilere katlanma yükümlülüğünün olduğunu da bildirdi. 

1.903 TL ÖDEYECEK! 

Mahkeme tarafından haksız bulunan Ahmet Nur Çebi'nin Mahmutyazıcıoğlu'na 1903 TL ödenmesine karar verilirken diğer mahkeme masraflarını da kendisi üstlenecek.

Duhuliye 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki