'ALLAHIM SERGEN HOCA HATA YAPMASIN' DUASI!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:04 Şubat 2021, Perşembe

Sergen Hocanın İmzayı Attığı Gün Yazmıştım

‘Çalışacağınız kişi, BJK’nın efsanelerinden Sergen YALÇIN. Öyle bir desteği var ki imza törenine bile, 20 Bin kişiden fazla katılım oldu. Tüm yöneticiler toplanıp Düğün Yapsa, o kadar davetliyi bir araya getiremez…’

HOCA DA İNSAN

BJK’nın genel idaresi kör-topal yürüyor. Çünkü para yok! Tüm planlamalar ‘Bankalar Birliği Anlaşması’ üzerine. Futbol ise Sergen YALÇIN’ın marka, kredi ve sırtına yüklenmiş durumda. Ancak unutulmamalıdır ki Hoca da insan! Hata yapacak, yanlış okumalar yapacak, kritik zamanlarda hızlı kararlar verip yanlış söylemlerde bulunacak vs… Aynı, her insanın hata yapma lüksü olduğu gibi!

Peki, Böyle Zamanlar da Kim Sergen Yalçın’ı Yönetebilir?

Hep Birlikte Futbolu İdare Eden Yöneticilere Bir Göz Atalım

Emre KOCADAĞ; Fikret ORMAN döneminin en sessiz, Ahmet Nur ÇEBİ yönetiminin ise en gözde yöneticisi. Ancak geçmiş yönetimde de Futboldan sorumlu idareciyken yap(A)madıkları, yapamayacaklarının teminatıdır.

Kemal ERDOĞAN; Futbol tecrübesi, İngiltere’de Üniversite yıllarında oynadığı zamanlarlar kadar. Zaten kişiliği ve tarzı da, pek ‘Zorla Güzellik Yaptıracak’ yapıda değil. Mesele Oyuncular ile bire-birde de olsa azda olsa umut derdim ama, hocanın SİYAH dediğine BEYAZ diyecek bir endamı yok.

Fırat FİDAN; Daha çok yeni. Belki 5 yıl sonra!

Adnan  DEMİR; Yıldırım DEMİRÖREN zamanında, Futbol da idarecilik yaptığının hatırlayamıyorum. Bir çok kişi (Yönetim Kurulu Üyeleri Dahil!) BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ ve TİCARET A.Ş.’ de neden görevlendirildiğini bil(E)miyor. Sosyal medya da yazarken bile çok naif. Hocaya bir yaptırımı, söz konusu dahi olamaz.

Celal ARAL; Genelde ‘Perde Arkasında’ olmayı tercih eden bir isim. Pas!

Özgür Mert BALCI; Avukat bey, asla böyle bir topa girmez.

İbrahim Burak ASLANOĞLU; Pas!

Kerem GÜREL; Pas!

Geriye bir tek Başkan Ahmet Nur ÇEBİ kalıyor. Onun da bu kadar sorunun içerisinde, tüm enerjisini Sergen YALÇIN’a vermesi mümkün değil. Zaten Ahmet Bey, çalıştığı kişilerin tamamıyla arasını iyi tutmakla tanınır. Yönetimine ‘Paratoner’ olan hocasının, asla kendisinin ve fikirlerinin karşında olamaz. ‘1 Dokunursa, 1000 Ah İşiteceğini Bilir!)

Görünen o ki tüm Beşiktaşlı’lar yağmur duasına çıkar gibi, Sergen Hocanın Hata Yapmasın duasına çıkmak zorundayız. Bu yıl Şampiyonluk, dünden daha da kıymetli. Bu sebeple idare ve teknik yönetimde, çok az hata payı ile sezon tamamlanmalı. Örneklemeye çalıştığım üzere, yönetim kısmında pek fazla umudum yok. Tek ümidim, Sergen Hocanın geçmişte yaptığı hatalardan ders çıkarmış olması.

Tüm sporseverlerin de şahit olduğu gibi, Şampiyonluk Mücadelesini bir tek sahada vermiyoruz. Aynı zamanda LİMİT’İ aşmış, AYARI kaçmış O’nun-Şunun-Bunun, kimin Federasyonu olduğu belli olmayan TFF ile de mücadele ediyoruz. İnşallah endişelerim boşa çıkar, ben yanılırım ve sezon sonu şampiyon oluruz.

AMİN!

Hak Edene Saygılarımla
    Hakan ÖNCÜL              

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki