BAŞKAN ÇEBİ'DEN TRANSFER AÇIKLAMASI!

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, katıldığı sponsorluk anlaşması programında transfer gündemine dair önemli açıklamalar yaptı...
Haberin yayılanma tarihi:20 Haziran 2022, Pazartesi

YENİ TFF YÖNETİMİ

Çebi, yeni TFF yönetimi için, "Türk futbolu adına yeni seçilen TFF yönetimine destek olacağımızı, Sayın Başkan'a desteğimizi vereceğimizi söyledik. Kaostan kimse fayda çıkarmaz. Geçen sene gördük. Bir türlü olmuyor. Huzur yoksa, itiş kakış varsa, hem kurumlar hem Türk futbolu zarar görüyor. Bu sene bu olmamalı" dedi.

KURULLARIN İSTİFASI

İstifa çağrısına değinen Çebi, "Ben seçim kararı alınmadan önce tüm kurullar istifa etmeli demiştim. Umarım ki tüm kurullar istifa eder ve yenileri gelir. 1 sene sonra yapılacak olan seçimde kurullar da seçilecek. Bu daha güzel olacak. Umuyorum, kurulların tamamının istifa edip yenilendiğini görürüz. 1-2 tanesinin istifa ettiği, 1-2 tanesinin kaldığı bir kurul olmaz" ifadelerini kullandı.

HAKEM TARTIŞMASI

Hakemler konusunda Çebi, "Eski hakemler, yeni hakemlere koltuklarını bırakmalı. Türk futbolunun önünü yeni olan her şeyle açmak, huzuru Türk futboluna kazandırmak adına hakemlerin de yenilendiği bir süreç diliyorum" açıklamasında bulundu.

TRANSFER AÇIKLAMALARI

Çebi şöyle devam etti: Atiba, bizim sevdiğimiz uzun yıllarını Beşiktaş'a vermiş bir futbolcumuz. Taraftarımız seviyor, önemsiyor. Dolayısıyla TFF'nin cumartesi günü aldığı kararla limitler konusunda kulüplerin önünü açmıştır. 8+3 yabancı kuralı, 3 yerli 8 yabancının olması ve 14 yabancının kadroda olması, Atiba ile sözleşme yapma açısından elimiz güçlendi. Kural olarak önümüz açıldı. Ekonomik olarak da açılmalı. Benim için Beşiktaş'ın ekonomisi de çok önemli. Atiba da bu ekonomiye katkı verecektir. Bu süreci onun istediği şekilde, onun da kabullenebildiği bir şekilde gidersek Atiba bizle 1 yıl daha devam edecektir. Atiba Dünya Kupası'nda oynamak istiyor. Bir Beşiktaşlı futbolcunun Dünya Kupası'nda oynaması marka değeri açısından da önem ifade etmektedir. Ancak, işin ekonomik yönünü göz ardı etmeyeceğim.

SAISS VE GEDSON

Saiss ve Gedson bitti. İkisi de çok önemli transferler. Bunu Türkiye ve dünya futbol kamuoyu kabul ediyor. Gedson çok gelecek vaad ediyor, çok başarılı, bizi ümitlendiriyor. Doğru bir transfer. Saiss bir kaptan, aile babası ve futbol adamı. Doğru bir transfer. Birkaç transfer daha yapacağız.

MULEKA AÇIKLAMASI

Muleka ve Muleka gibi oyuncular gündemimizde. Muleka tek natif değil ama kendisi beğendiğimiz bir oyuncu.

LARIN, ABDÜLKERİM BARDAKCI VE KAZIMCAM KARATAŞ

Larin'le görüşmüyoruz. Abdülkerim Bardakcı listemizde, Kazımcan Karataş da gündemimizde. Listemizde 25 kişi var isterseniz dağıtayım. Transfer KAP'a açıklanınca muhteşem oluyor. Erken konuşunca menajerlerin deposuna benzin dolduruyoruz.

WEGHORST AÇIKLAMASI

Weghorst ile ilgili olarak kendisinden olumlu bir cevap alamadık. Ekonomik olarak el sıkıştık. Sadece ailevi süreci ve kendisinin de tahmin ediyorum bazı kulüplerden teklifler var. Kendisine Sayın Ceyhun Kazancı ile başka futbolcularla da ilgilendiğimizi, başka forvet natiflerimiz olduğunu ilettik. Kendisi olumlu döndüğünde, başka biriyle sözleşme yapmadıysak önceliği ona veririz. Bugünden itibaren görüşmelerimizi başlattık. Ya nasip diyeceğiz. Weghorst'tan önce biriyle anlaşırsak olmaz, anlaşmazsak Weghorst olur.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki