'BERABERLİK ÖN PLANA ÇIKIYOR!'

Cem DİZDAR'dan derbi yorumu...
Haberin yayılanma tarihi:28 Eylül 2022, Çarşamba

'Tek Kelimeyle Belirsizlik!'

Sanki “Belirsiz” demek, olan biteni anlatmaya en yakın ifade. Ligin ilk maçını, ilk devresinde “uyuyup” ikinci devresinde neredeyse iki maçlık enerji harcayarak son dakikada kazandılar. Akabinde gelen maçları ise ilk yarılarında baskın ikinci yarılarında dalgın geçirdiler. Bu dönemde belki en iyi oynadı gibi göründükleri Başakşehir maçını ise rakibin oyun planlarını hesaplayamadıklarından mağlup bitirdiler. Son maç performansı için ise “Ne sen sor ne ben söyleyeyim” demek en doğrusu! Haliyle tüm iplerin en öndeki Weghorst’a bağlandığı ama tek yönlü beslenme nedeniyle -ağırlıklı olarak N’Koudou - çeşitliliğin düşük kaldığı bir oynama düzenleri var. Hâl böyle olunca rakipler için çözüm üretimi de kolaylaşıyor. Beri yandan ikinci devrelerdeki mecalsizlik de diğer önemli sorunları.

'En İyisi Weghorst'

En etkili transferleri şüphesiz en öndeki Wout Weghorst. Sol bek Arthur Masuaku da stoper Romain Saiss de şimdilik verimli görünüyor. Verimlilik konusunda benzer durum özellikle son maçlarda Gedson Fernandes için de geçerli ancak diğerleri için bu tür olumlu ifadeler kullanacak kadar veri toplamak pek mümkün olmadı. Ancak oyun bir kaç adım ilerlerse Jackson Muleka da bu gruba dahil olabilir. Ülkedeki her takım takviye için yanıp tutuşuyor ama gelir/gider dengesinde ülkenin en güçsüzü gibi görünen Beşiktaş’ın bu tür lüksleri hâlâ var mı bilemiyorum. Çözüm her koşulda içeriden olmalı ama Emirhan İlkhan, Serdar Saatçi gibi potansiyellerin heba edildiği bir iklimde bu seçenek zor değil artık neredeyse imkansız görünüyor.

'Kadronun Yarısı Belli'

Fenerbahçe’yi sahada hayal etmek zorsa da Beşiktaş’ın yarısını tahmin etmek kolay. Aksilikler olmazsa Masuaku, Saiss, Rosier, Gedson Fernandes, Josef de Souza, Kevin N’Koudou, Weghorst garanti! Varın üç “bizim çocukla” ile artı biri siz dağıtın. O artı bir, sağlıklıysa Dele Alli gibi görünüyor. Ama unutmayalım o güne kadar köprünün altından çok sular akacak...

'Beraberlik Ön Plana Çıkıyor'

Fenerbahçe bölümünde verdiğim yanıtı yer değiştiriyorum. Tarihsel hadiseler ve “ihtiyaçlar teorisi” bağlamında Beşiktaş favori. Ancak şimdiye kadar oynanan ve yaşananların yanı sıra verilerin de ışığında Fenerbahçe. Yine de iki kümenin kesişimi olarak akla daha yakın ihtimal; beraberlik!

Fanatik

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki