BEŞİKTAŞ DERBİNİN TEKRARINI İSTİYOR!

Basketbol liginin 8. haftasında Beşiktaş, ezeli rakibi Fenerbahçe'ye 82-74 mağlup oldu...
Haberin yayılanma tarihi:22 Kasım 2021, Pazartesi

ERCAN OSMANİ YABANCI SAYILMIŞTI

Akatlar'da oynanan karşılaşmaya yabancı oyuncu tartışması damgasını vurdu. Fenerbahçe'nin genç oyuncusu Tarık Biberovic'i oyuna almasıyla sarı lacivertli ekibin sahada görev alan yabancı oyuncu sayısı 6'ya çıktı. Beşiktaş'ın çift pasaportlu oyuncusu Ercan Osmani'yi yerli oyuncu statüsünde oynatmak için yaptığı başvuru Federasyon kararıyla reddedildi.

'KURAL HATASI'

Beşiktaş cephesi Ercan'ın yabancı oyuncu sayıldığı ortamda, Fenerbahçeli Tarık Biberovic'in de aynı şartları taşıdığını ve aynı yönetmeliğe tabi olduğunu, statüsünün yabancı oyuncu olması gerektiğini belirtiyor. Vatani görevini Türk askeri olarak yapan Ercan Osmani yerli statüsüne kabul edilmezken hem annesi hem de babası Bosna Hersek vatandaşı olan Tarık Biberovic'in de yabancı sayılması gerektiğini belirten Beşiktaşlı yetkililer, Fenerbahçe'nin bu durumda fazla yabancı oynatarak kural hatası yaptığını savunuyor.

FENERBAHÇE'NİN SAVUNMASI...

Fenerbahçe Cephesi Tarık Biberovic İle Ercan Osmani'nin Statüsünün Birbirinden Farklı Olduğunu Belirtiyor.

Fenerbahçe; Türkiye Basketbol Federasyonu'na yapacağı savunmada Tarık Biberovic'i profesyonel ligden önce rezerv ligde oynattığını, bu yüzden oyuncunun yerli statüsü kazandığını belirtecek. Ercan Osmani ise Beşiktaş formasını direkt olarak profesyonel ligde giymeye başlamıştı...

YÖNETMELİK AYNI ANCAK...

Konuyla ilgili görüşlerine başvurduğumuz Beşiktaşlı yetkililer Ercan ve Tarık'ın durumlarını belirten yönetmeliğin aynı olduğunu savunuyor. Tarık'ın oyuna girmesiyle birlikte itiraz tutanağını hazırlatan Ahmet Kandemir, maç devam ederken Kaptan Mehmet Yağmur'dan da imzayı aldı ve itirazı federasyona yolladı. Federasyon'un oybirliğiyle vereceği kararda Fenerbahçe'nin savunmasını dikkate alması yüksek ihtimal olarak gözükürken itirazın haklı bulunması halinde Beşiktaş, ezeli rakibini hükmen mağlup etmiş olacak.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki