BEŞİKTAŞ'IN UEFA İLE BAŞI DERTTE!

Fransız basınından olay iddia...
Haberin yayılanma tarihi:04 Şubat 2023, Cumartesi

LİSTE KABARIK

Fransa'nın L'Equipe Gazetesi; Marsilya, PSG, Monaco, AC Milan, Beşiktaş, Juventus, AS Roma ve Inter Milan'ın UEFA tarafından izlenen kulüpler arasında yer aldığını yazdı.

L'Equipe Beşiktaş'ın UEFA İle Başının Dertte Olduğunu Yazdı;

Salı akşamı Marsilya, Braga'nın golcüsü Vitinha'yı 32 Milyon Euro ödeyerek tarihinin en pahalı transferini tamamladı. L'Equipe'e göre Marsilya liderlerini endişelendirmeyecek bir meblağ. Birkaç taksitle yapılacak ödeme finansal Fair play (FFP) sorunundan  geçmelerine izin vereceğine ikna oldu. Ancak spor gazetesi, Marsilya'nın PSG, Monaco, AC Milan, Beşiktaş, Juventus, AS Roma ve Inter Milan ile birlikte halen UEFA tarafından izlenen kulüpler arasında yer aldığını açıkladı.

Fransız ekibinin "üç mali yılda 30 Milyon Euro'luk açığı aştığı için" askıya alınan 1.3 Milyon Euro dahil olmak üzere 2 Milyon Euro para cezasına çarptırıldığını hatırlattı.  Marsilya'nın, Avrupa Kupası'nda mücadele edecek 23 oyuncu sınırı veya 2024-25 sezonunda tamamen ihraç gibi çok daha güçlü bir yaptırım cezası altında olduğunu iddia etti.

Marsilya için kademeli ödemenin FFP üzerinde hiçbir etkisi olmayacak. Çünkü transferin toplam maliyetini sözleşmenin yıl sayısına bölmek zorunda kalacak. 4.5 yıla. Bu hesaplarla yıllık net 7 Milyon toplamanlamına geliyor.

Kartalhaber

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki