Beşiktaşlılar Bu 'Filmi' Daha Önce Görmüştü!

Beşiktaş'ta 2004 tarihinde yaşananlar tekrar etti.
Haberin yayılanma tarihi:25 Eylül 2019, Çarşamba

Fikret Orman'da Serdar Bilgili gibi, kendilerine küfür edildiğini öne sürerek görevi bıraktı.

Serdar Bilgili 26 Nisan 2004 tarihinde yaptığı açıklamada kendisine yapılan küfürleri bahane edip Beşiktaş'taki görevini bitirdiğini açıklamıştı. Bilgili yaptığı konuşmada kızının tehdit edildiğini vurgulamıştı. 

Beşiktaş Kulübü Başkanı Bilgili, 15 yıl önce bazı taraftarların ağır hakaretleri nedeniyle "bir ay içinde olağanüstü genel kurula gidileceğini ve aday olmayacağını" açıklamıştı. 

Fikret Orman'da hemen hemen aynı sözlerle görevi bıraktığını açıkladı. 

Bilgili, Akaretler'deki kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Fenerbahçe maçında kendisine ağır küfürler edildiğini belirterek, ''Bu küfürler numaralı tribünden, VIP'ten, Beşiktaş kongreüyelerinin ağırlıklı olduğu yerlerden geldi. Bunları hak etmedik. Bizler onurlarıyla yaşayan insanlarız. Onurlu insanlar bunları hazmedemez'' demişti. 

İşte Bilgili'nin sözleri; 

"Bugüne kadar başladığı hiçbir işi yarım bırakmadığını, ancak küfürlerin kendisine, ailesine ve Beşiktaş Kulübü başkanlık koltuğuna yapıldığını ifade eden Bilgili, 'Biz, o insanlara hizmet etmek için göreve geldik. Beşiktaş başkanlık koltuğunda oturuyorum. O koltuğa hakarete izin vermeyeceğim. Bunu hak etmedik. Asıl acı olan, küfürler edilirken, kimsenin karşı çıkmaması. O nedenle bir ay içinde Beşiktaş'ı olağanüstü genel kurula götürme kararı aldım. Aday olmayacağım, kararım kesindir. 'Böyle bırakmak istemezdim. Beşiktaş kupa kaldırırken görevi bırakmayı isterdim. Elbette bizler de hatalar yaptık. Ama iyi niyetle iş yaptık. Devletle iş yapmadım, ihale almadım. Beşiktaş'ı kişisel çıkarlarım için kullanmadım. 28 yaşımdan 40 yaşıma kadar işimi, ailemi, kızımı ihmal ettim. Kızıma küfürler edildi, tehdit edildi. Dünkü maçta aileme, onuruma çok ağır hakaretler edildi.

Geride dört dörtlük bir kulüp bırakıyorum. Bu kararı yönetimle görüşmeden aldım. Öğleden sonra yönetim kurulunu toplayacak ve olağanüstü genel kurul kararını alacağız. Bazı arkadaşlarımla görüştüm. Onlar da bu kararımı destekliyor.

Küfürün ve hakaretlerin bu kadar ucuz olmadığını herkesin bilmesi gerektiğini, kendisinin bunları kaldıramayacağını vurgulayan Serdar Bilgili, ''Dünkü maçtaki tribünlerin hali içimi acıtıyor. Bölünmüş, birbirine düşmüş durumdayız'' dedi.

Bilgili, görevden kaçmadığını, kendisine, ailesine Beşiktaş Kulübübaşkanlık koltuğuna saygısından dolayı genel kurula gitme kararı aldığını dile getirerek, ''Bu olay için kimseyi suçlayamam. Ama dün yanımda Aziz başkan varken, gözlerimin içine baka baka küfürler edildi. 3 metre yanımdan küfürler edildi, kimse çıkıp da korumadı. Demek burada ciddi bir mesaj var. Ben o mesajı almak durumundayım."

Fikret Orman'dan Hemen Hemer Aynı Sözlerle Veda 

Beşiktaş başkanı Fikret Orman'dan 15 yıl 5 ay sonra görevinden istifa ederken kerndisine yapılan küfürlere isyan etti. Orman sosyal medyada kızlarının tehdit ve hakeret edildiğini vurguladı. 

Fikret Orman açıklamaları 

Beşiktaş'a başkan olduğum süre boyunca kimseye kaldıraç olmadım. Kimsenin özel desteğiyle bir hareket almadım. Bütün desteğimi Beşiktaş camiasından aldım. Beşiktaş'ın her şeyden evvel moralini toparladığımızı düşünüyorum. FEDA senesiyle başladık. FEDA senesi zor bir seneydi. Kimseye askıntı olmadım, kimseden yardım istemedim. Bütün bunları Beşiktaş'ın dinamiklerini harekete geçirerek yapmaya başladım. Taraftar desteğimiz de yoktu. Stadı 1 sene içersinde tüm izinlerini aldık. Cumhurbaşkanımızdan büyük destek gördük. Stadın inşaat sürecinde hemen hemen hayatım burada geçti. Bütün tuğlalarda, duvarlarda benim alın terim var. Biz çok zor günlerden geldik.

"BEŞİKTAŞ'IN BÜYÜKLERİNE SAHİP ÇIKTIK"

Göçebe gibi oynadık. 2 sene Avrupa'ya gitmedik. Bütün maçlarımızı deplasmanda oynadık. Gelirimiz yoktu.  Beşiktaş'ın bütün sponsorluklarını, Beşiktaş'ın Türkiye'nin en büyük takımı olduğunu anlatarak aldık.. Rakiplerimiz bir araya gelerek bizimle mücadele etmeye başladılar. 

BJK TV'yi müthiş bir yer yaptık; kapattık ama... Beşiktaş büyüklerine hep sahip çıktık. 

Fulya bize öyle tanıtıldı ki öyle paralar gelecek filan deniyordu. Öyle paralar gelmediğini gördük. bırakın gelir getirmeyi masraf çıkarmaya başladı. 22 Milyon TL yatırım yaptık oraya. 

Bu süreçleri niçin anlatıyorum... Gerçekten geçen sene Beşiktaş'ta bir iç dinamiklerle uğraşmak zorunda kaldık. Kısır çekişmeler kulüp yönetimini farklı insanlara göndermek, sosyal medyada insanları örgütlemek insanı kıran bir şey. Ben ve arkadaşlarım çalışırken bunlarla muhatap olmak yorucu bir şey. Namusumuzla irdelenmeye başladık. Bu bir tezahürat haline geldi.

"HER ŞEYİ BEŞİKTAŞ SEVGİSİ İLE YAPTIM"

 Ben toplantılar yaptım. İstanbul'da, Ankara'da... Birçok toplantılar yaptım. Beşiktaş'a sahip çıkın... Bizim değiştirdiğimiz 3 dönem kuralı var. Devamlı 3 yılım var, 2,5 yılım var diyorum ki, benimle uğraşmayı bırakın, Beşiktaş'a sahip çıkın. Cep telefonlarıma küfür grupları kuruyorlar. 

Çalışanlarımı hedef alıyorlar. Onların şahıslarına, yöneticilerimize, onların ailelerine... Ben Beşiktaşlılar'a faydam olsun diye uğraştım. Kavgam Beşiktaş ile alakalıydı. Ben bunu Beşiktaş menfaatleri, Beşiktaş sevgisi ile yaptım.  

Son seçime gelen kadar aday olayım mı olmayayım mı diye düşünüyordum. Dezanformasyonlar başladı, bankalarla yapılan anlaşmalar ben olmasam yapılmazdı. Şu anda almış olduğumuz okulundan AVM'sine her tarafı, Gerede Tesisleri'ni yapmamız lazımdı. Yeni bir hoca bulmamız, mali kararların alınması gerekiyordu. Bütünlüğü sağlayamadık. Çok mücadele ettik ama Beşiktaş'ta benim mücadele etmemden daha fazla, enerjim yetmiyor... Kırkın ve üzgünüm. Küfürler kıyametler. Soruyorsunuz ben ne kötülük yaptım? Beşiktaş ile alakalı hırslarımın olması normaldir. Beşiktaş'ın mutsuzluğu üzerine bir şey beklemek doğru gelmedi. Maçlarda bir şey oluyor Fikre gol gol diye bağırıyor. Şehirde insanlarla bir araya geliyorum. İnternet üzerinden gencecik çocukları bağırttırıyorlar. 

"DEMEK Kİ KAN DEĞİŞİKLİĞİ LAZIM"

Demek ki bir kan değişikliği lazım Beşiktaş'a. Çok iyi bir hocamız var. Negatiflik benim üzerinden yürüyor. Ben bu işe Beşiktaş'a hizmet için girdim. Ben yarın olağan üstün Beşiktaş yönetim kurulunu toplayacağım. Tevfik beyle konuşacağım. Beşiktaş'taki sürecimi tamamlıyorum.  

Beşiktaş'a yeni bir enerji ihtiyacı var. Bütün bunları camia olarak ortadan kaldıramadık. Çok sevdiğim dostlarımın, gazetecilerin, bana iltifat düzenlerin arkamdan neler yaptığını gördüğüm sürece daha büyük kırgınlık yaşadım. Ne yaptıysam Beşiktaş için yaptım. Helali hoş olsun. Elimden geldiğimizde Beşiktaşımıza hizmet ettik. Hiçbir polemik konusuna girmek de istemiyorum. 

Benim Beşiktaş'tan 100 liralık faydam olmadı. Sadece vermeye geldim. Bununla alakalı yapılmış şeylerden hiç mutlu olmadım. Allah vicdanında, kendi vicdanımda iyi bir şey yaptığım kanaatindeyim. Bunu tarih gösterecektir.

Kartalhaber

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki