Beşiktaş’tan TFF’ye Flaş Başvuru!

Beşiktaş, Fenerbahçe maçının VAR kayıtlarının açıklanması için TFF Tahkim Kurulu'na başvuruda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:05 Şubat 2020, Çarşamba

Süper Lig’in 16. Haftasında Beşiktaş İle Fenerbahçe Arasında Kadıköy’de Oynanan Maç Hakkında Flaş Bir Başvuru Geldi

Beşiktaş, derbinin Video Yardımcı Hakem (VAR) kayıtlarının açıklanması için Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu’na başvuruda bulundu. Karşılaşma 22 Aralık Aralık 2019 tarihinde oynanmış ve Fenerbahçe maçı 3-1 kazanmıştı. Karşılaşma sonrası Beşiktaş yönetimi, maçın hakemi Cüneyt Çakır’ın performansını eleştirmiş, bazı pozisyonlarda VAR’ın neden devreye girmediğini sorgulamıştı.

DAHA ÖNCE DE BAŞVURUDA BULUNMUŞTU

Beşiktaş, Fenerbahçe maçının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’na VAR kayıtlarının açıklanması için başvuruda bulunmuştu. Başvuruda “22.12.2019 tarihinde Ülker Stadı'nda oynanan Fenerbahçe-Beşiktaş müsabakası nedeniyle kamuoyunda oluşan infial malumunuzdur” denilerek, şu görüşlere yer verilmişti:

“Tüm spor yorumcularının hemfikir olduğu konuların kayıtlara yansıyış biçimlerinin bilinmesi ise kaybedilmiş adalet duygusunun geri kazanımı için son derece önemlidir. Maçla ilgili rapor ve kayıtların paylaşılması, karanlık noktaları aydınlatacak ve kusurlu olanlarla olmayanların ayırt edilmesini sağlayacaktır. Anılan nedenlerle müsabakanın hakem, gözlemci ve temsilci raporlarıyla tüm VAR kayıtlarının 26.12.2019 günü saat 17.00'ye kadar kamuoyu ile eksiksiz olarak paylaşılmasını arz ve talep ederiz.” TFF ise protokol gereği VAR kayıtlarının açıklanamayacağını duyurmuş ve Beşiktaş’ın talebini geri çevirmişti.

Sözcü

Etiketler: Tahkim   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki