Beşiktaş'tan TFF'ye Tepki!

Beşiktaş Spor Kulübu, Türkiye Futbol Federasyonu'nun Takım Harcama Limitleri' hakkındaki kararına tepki gösterdi...
Haberin yayılanma tarihi:01 Ocak 2020, Çarşamba

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) 'Takım Harcama Limitleri' sonrası federasyonun faiz hesaplamaları hakkındaki kararına ilişkin açıklama yaptı. 

Beşiktaş'ın çağrı niteliğindeki açılamasıyla, “Futbol adaletinin tesisi ve aleyhimize haksız rekabet oluşturan bu durumun düzeltilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz” şeklindeki ifadelere yer verildi.

Resmi internet sitesinden konuya ilişkin açıklamasıyla karara tepki gösteren Beşiktaş Spor Kulübü, şu ifadeleri kullandı:

“31.12.2019 tarihinde Türkiye Futbol Federasyonu resmi sitesinde yayınlanmış olan 2019/2020 sezonu Takım Harcama limitleri dikkate alındığında, kulübümüzün Lisans Talimatı hükümleri ile birebir uyumlu olduğu görülmektedir.

31.12.2019 tarihinde açıklanan Takım Harcama Limitine ilişkin finansman giderleri, güncel ve ülkemizin ekonomik gerçeklerini hiç yansıtmayan 31.5 % faiz oranı ile hesaplanmış olup, Takım Harcama Limitimizin olması gerekenden çok daha düşük seviyede belirlenmesine sebebiyet vermiş ve takım planlaması çalışmalarımızı önemli derecede sekteye uğratmıştır."

TFF'nin acele ve anlık alınan kararın yanlış olduğunu vurgulayan Beşiktaş Spor Kulübü, açıklamasının devamında, "Türkiyemizin tüm kurulları canla başla faizleri aşağı çekmeye uğraşırken ve bu çabaların neticesinde reel faizler bu denli gerilemişken, öncelikle hesaplamalarda 31.5 % faiz oranı kullanılmasının tüm ülke kurumlarına izah edilmesi gerekmektedir. Aceleyle ve anlık tepkilerden hareketle alınan bu yanlış kararın kabulü mümkün değildir. TFF ve ilgili kurulları haksız rekabete neden olacak uygulamalarda bulunamazlar. Futbol adaletinin tesisi ve aleyhimize haksız rekabet oluşturan bu durumun düzeltilmesi için Türkiye Futbol Federasyonu ve ilgili kurullarını göreve davet ediyoruz” şeklinde çağrıda bulundu.

Etiketler: TFF   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki