BEŞİKTAŞ'TAN TOSUNCUK UYARISI!

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği, oluşturulan bu sahte Coin'lerin kendileriyle hiçbir alakası olmadığını açıklayarak taraftarlarını uyardı ve mahkemeye başvurdu...
Haberin yayılanma tarihi:27 Mayıs 2021, Perşembe

Futbol Kulüplerine Yönelik Çıkarılan Kripto Para Birimleri Son Günlerde Popüler Oldu

Bu kripto paralar, genellikle belirli platformlar üzerinde taraftarların takımlarla etkileşim haline girmesine, takımların giyeceği formaları bile seçmesine olanak tanıyor. Ancak bu Coin'lerin de platformların da sahtesi piyasaya çıktı.

İZİNSİZ İSİM KULLANDILAR

Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği, oluşturulan bu sahte Coin'lerin kendileriyle hiçbir alakası olmadığını açıklayarak taraftarlarını uyardı ve mahkemeye başvurdu. Davalı bjk-coin.com adlı internet sitesi, Beşiktaş JK'nın hak sahibi olduğu markaları ve ismini izinsiz kullandı. Site, piyasaya süreceği kripto paraların Beşiktaş.J.K'ya ait olduğu izlenimi yaratarak ön satışa sundu ve kazanç elde etti. Oysa Beşiktaş JK adına tescil edilmiş olan markaların üretim ve lisans verme yetkisi sadece kulübe aitti. Beşiktaş.J.K'ya ait resmi bir kripto para biriminin hali hazırda bulunmadığını anlatan kulüp avukatları, dilekçede şu ifadelere yer verdi:

MARKA HAKKINA İHLAL...

"Satın alındığı taktirde bu Coin'lerin borsalarda onlarca kat değerleneceğini belirten internet sitesi, para toplaması/satış yapması şeklindeki eylemleriyle Beşiktaş.J.K'nın marka hakkına tecavüz etmiştir. Dürüstlük kurallarına aykırı davranan site, marka hakkını ihlal etmekte ve haksız rekabet oluşturmaktadır. Tüm bu nedenlerle Beşiktaş.J.K'nın marka hakkına yönelik ihlalin önlenmesi ve durdurulmasını istiyoruz."

POPÜLERLEŞEN TARAFTAR TOKEN'LARI

İnternet sitelerine göre bazı kripto para borsaları Barcelona, Juventus, Milan, PSG, Atlético Madrid, Roma, Galatasaray, Trabzonspor ve Başakşehir gibi takımlarla resmi sözleşme imzaladı.

SON ÖRNEĞİ THODEX VURGUNU

Türkiye en son 22 Nisan'da yeni bir Çiftlik Bank vakasıyla karşı karşıya kaldı. En büyük üçüncü kripto para borsası Thodex'in sahibi Faruk Fatih Özer, yatırımcıların milyarlarca dolarını alıp, yurtdışına kaçtı. Thodex kapanmadan önce 400 Bin kullanıcıya sahipti. Bunların 391 Bini aktif olarak işlem yapıyordu. Aylık olarak 8-13 Milyar Dolar arasında işlem hacmine sahipti.

Odatv

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki