"Birinci Önceliğimiz Faiz Yükünden Kurtulmak!"

Beşiktaş'ta başkan adaylarından Serdal Adalı, canlı yayında projelerini anlattı...
Haberin yayılanma tarihi:18 Ekim 2019, Cuma

"Beşiktaş çok büyük bir kulüp, bu borçlarla batmaz"

"Fikret Orman beraber çalışmayı teklif ettiğinde çok uzun süre düşünmedim. 2010'daki sorunlar ile 2018'deki sorunlar çok benzer. Daha önce çalıştığım arkadaşlarımın listemde olması çok normal. Kısa sürede de olsa çok iyi bir liste oluşturduğumuzu düşünüyorum. Kısa sürede 100 bin üyeye ulaşmak çok gerçekçi bir hedef olmaz. Beşiktaş çok büyük bir kulüp, bu borçlarla batmaz. Biz bunun altından kalkabilecek bir kulübüz. Mali konular bizim camiada diğer camialara göre fazla tartışılıyor. Kısa vadede ödememiz gereken borç hakkında bir hazırlığımız var çözeceğiz. Sorunları iyi bir ekiple çözebileceğimize inandım ve aday oldum. Ben zaten hiçbir zihniyetin devamı değilim. Ben kendi başkanlık çizgisi olan birisiyim. Bu bütçe disiplinini bozmadan devam edersek mali açıdan başarılı olacağımızı düşünüyorum."

"Devre arasında mutlaka bir forvet transferi yapacağız"

"Gelip gelmez oynayabilecek bir santrfora ihtiyacımız vardı. Taraftardan çok da baskı geldi. Ama yüzde yüz fayda getirmeyecek bir transferi yapmadık. Yoksa taraftarımızı mutlu etmek istemez miyiz? Daha önce yaptık bunları. 3-5 bin kişinin karşıladığı transferlerle taraftarımızı elbette mutlu etmek isterdik ama ekonomik şartlar izin vermiyor. Transfer düşüncemiz var. 3 kulvarda mücadele edeceğiz. Eksik olan yerlerin araştırmasına şimdiden başladık. Ciddi bir scout ekibimiz var. Devre arasında mutlaka forvet transferi yapacağız."

"Quaresma da arzu ederse Beşiktaş'ta jübile yapmasını isterim"

"Quaresma Beşiktaş'tan istediğimiz gibi ayrılmadı. Quaresma da arzu ederse Beşiktaş'ta jübile yapmasını isterim. Beşiktaş'ta futbolu bırakan herkese jübile yapmak çok hoş olur. Ekonomik sıkıntılarımızı çözersek Talisca da gelir, daha iyisi de gelir. Talisca’nın şu an aldığı 8.5 milyon maaş var. Ekonomik krizlerimizi çözelim inşallah."

"Amatör şubeleri kapatmadan yürütebileceğimiz bir sistem bulduk"

""Basketbol ve voleybol hariç amatör şubeleri tek sponsorla çözmek için sitem bulduk. Amatör şubelerin kar etme gibi bir şansı yok. Bununla ilgili geçen sene söylemiştim tek çözümü sponsorlar. Önümüzdeki günlerde tüm amatör sporların sorununu çözme gibi girişimlerimiz oldu. Haftaya resmi açıklama yapacağız diye umuyorum. Amatör şubeyi kapatmayı düşünmüyoruz. İster istemez mali şartlar bizi zorlar ama kapatmadan yürüteceğimiz sistemi bulduk. Sponsorlarla çözeceğiz bu işi. Beşiktaş’ın şu an tek ihtiyacı birlik beraberlik ile tek yumruk olmak. Ekip olarak bu sıkıntıları aşacağız."

"Beşiktaş'ın tek ihtiyacı birlik ve beraberliği sağlamak"

"Beşiktaş'ın şu anda tek ihtiyacı birlik ve beraberliği sağlamak. Yönetim taraftardan kopmuş, taraftar kendi içinde bölünmüş. Taraftarla çok yakın çalışarak bu işi çözeceğiz. Camianın içinde camiayı ayrıştırmaya çalışanlar var bunları çözeceğiz. Taraftarsız bir Beşiktaş olmaz. İhraç edilenler arasında çok iyi dostlarım var bununla ilgili hazırlığımız var. Kurul ile görüşüp temiz sayfa açmak istiyoruz. 20 milyonluk bir camiadan 14 bin kişi oy kullanıyor. Seçimden sonra birinci önceliğimiz üyelikleri gözden geçirmek olacak. Üyelik işlemlerini tekrar gözden geçirip bir şekilde yenileceğiz. Seçim öncesi bunu söylemek doğru değil ama Beşiktaş üyesi arasında Beşiktaşlı olmayanlar var 3-5 oy için onların orada olması bizim ayıbımız olur. Kulüp üyelerinden Beşiktaşlı olmayanlar temizlenecek. ‘Bindirilmiş Kıtalar’ söylemi çok mantıklı gelmiyor bana. Başladığım hiçbir görevi yarıda bırakmadım, seçilirsem Türkiye Jokey Kulübü (TJK) başkanlığına devam edeceğim. Beşiktaş televizyonunun kapatılmasını istemedim."

"BJK TV için herkes kapatılsın derken ben kapatılmasın dedim"

"BJK TV için herkes kapatılsın derken ben kapatılmasın dedim. Fikret Orman 'Günde kaç saat izliyorsun' dedi. Kapatmak benim fikrim değildi. Ben açık kalmasını istiyordum. Şube kapatılması konusuna girilince kapatılsın istedim. Tekrar açılır mı, onun için çözümler arayacağız. Hiç kimse işinden olsun istemem mali yönünden bakarsak bu iş zor verilen kararlar oluyor."

"İnşallah Abdullah Avcı ilk şampiyonluğunu Beşiktaş'ta yaşar"

"İnşallah bu hafta galip gelip, Galatasaray’ı da yenersek teknik ekip hakkında konuşulacak bir şey kalmaz. Ben takıma ve teknik ekibimize güveniyorum. Abdullah Avc'nın sıkıntıların altında kalkabilcek gücü var. İnşallah sene sonunda Abdullah Avcı ilk şampiyonluğunu Beşiktaş’ta yaşar."

"Bizim birinci önceliğimiz faiz yükünden kurtulmak"

"Bizim birinci önceliğimiz faiz yükünden kurtulmak. Rahmetli Süleyman Seba’dan itibaren bir metre bir gayrimenkul ekleyememişiz. İlk amacım tesislerin tapusunu almak. Bir iki projem var önümüze somut paralar gelmeden açıklamak istemiyoruz. Faizi durdurup yerinde saydıracak duruma getirmeye çalışacağız. Sponsoru açıklayamam, resmi imza olmadan firma ismi açıklayamam Amatör branşlar dahil tek sponsor ile çalışacağız."

"Kale arkası koltuklarını kaldırmayı deneyeceğiz"

"Kale arkası koltuklarını kaldırmayı deneyeceğiz. UEFA maçlarında tekrar takma sorunu var ama yine bir şeyler yapmaya çalışacağız. Misafir tribünün yerini değiştiremiyoruz. Giriş çıkış güveninden dolayı. Kadın yönetici listemizde vardı son dakika rica etti bizden çıktı. İnşallah kazanırsak olacak birileri."

"Biletlerde öğrencilere indirimli projemiz var"

Beşiktaş ile yatıp Beşiktaş ile kalkan biriyiz. Yaşadıklarımız bizim sevgimizi azaltmaz. Maddi manevi ne hakkım varsa helal olsun. Ben öyle en ufak üzüntü duymuyorum hapis yatmam ile ilgili konuşmak istemem. Üyelik konusunda indirime girmek için genel kurula gitmemiz lazım Biletlerde ise öğrencilere indirimli projemiz var bu sezon yetişmezse bile önümüzde ki sezon indirim yapacağız üniversiteli öğrencilerimize ait bir tribün ayırıp onlara göre kombine düşüncelerimiz var."

Trtspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki