CİNAYETİN DELİLLERİ ENKAZ ALTINDAN ÇIKIYOR!

Kahramanmaraş merkezli 10 ili vuran depremlerde içleri sızlatan görüntüler gelmeye devam ediyor...
Haberin yayılanma tarihi:12 Şubat 2023, Pazar

MANZARA İÇLER ACISI

Kahramanmaraş merkezli depremlerde en ağır hasarı alan Hatay'da bir görüntü, yıkılan binaların nasıl usule aykırı yapıldığını açıkça gözler önüne serdi. Yıkılan binanın enkazında yapılan incelemelerde, kolonlardan köpük çıktı. Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Hatay'da tahribat içler acısı. İki büyük deprem sonrasında büyük bir felaket yaşayan Hatay'da yıkılan binaların yanı sıra neredeyse hasar görmeyen bina kalmadı. Hatay'da yaklaşık 7 bin binanın tamamen yıkıldığı açıklandı.

Acı Gerçeği Ortaya Çıkardı

Depremde yaşanılan büyük yıkım, gözleri binalardaki yapım kalitesine çevirdi. Hatay'dan gelen bir görüntü ise, deprem bölgesinde yapılan bazı binaların usule uygun yapılmadığını gösteriyor.

Binanın Yarısı Beton Yarısı Köpük

Antakya'nın Odabaşı mahallesinde yıkılan Süleyman Mutlu ve Firüz Mutlu isimli iki apartmanın da taşıyıcı kolonların sağlam olmadığı, binanın yarısının beton yarısının köpük olduğu ortaya çıktı.

Yıkılan Binalardan Deliller Toplanıyor

Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen illerde yıkılan binalardan Cumhuriyet başsavcılıklarının soruşturmaları kapsamında beton, demir ve diğer malzemelerden deliller toplanıyor. Alınan bilgiye göre, depremden etkilenen 10 ilde Cumhuriyet Başsavcılıklarınca yıkılan binalarla ilgili soruşturmalar devam ediyor. Başsavcılıkların talimatıyla, yıkılan binalardan delillerin toplanmasına başlandı. Bu kapsamda başsavcılıkların görevlendirdiği görevliler, yıkılan binalardan incelenmek üzere beton, demir ve diğer malzemelerden örnekler alıyor. İnceleme ve soruşturmaların ardından ihmali, kusuru ve sorumluluğu olanlar tespit edilerek yargı önüne çıkarılacak.

Halktv 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki