DELE ALLİ 'TEK HEDEF ŞAMPİYONLUK!'

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Dele Alli, Beşiktaş Dergisi Ekim sayısına açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:04 Ekim 2022, Salı

Kendisine dair bilinmeyenleri anlatan Dele Alli, Beşiktaş ve Beşiktaş taraftarıyla ilgili sözleriyle dikkat çekerken şampiyonluk yaşamak istediğini söyledi.

“Beni uzun süredir tanıyan insanlar, yakınlarım; ciddi olmam gerektiğinde ciddi olduğumu daima bilirler ama hayat da genel itibarıyla tecrübelerden sabit elbette. İşler benim istediğim gibi gitmediğinde çok fazla negatif olmayı sevmiyorum, olumlu bakmaya çalışan bir tarafım vardır. Bu yüzden inişten ziyade çıkışa odaklanan bir yapım var ki bu da kazandığım tecrübelerden biri zaten. Dediğim gibi; hayat bir deneyimleme ve sürekli olarak öğrenme yolculuğu. Hayatı yaşarken bu iniş ve çıkışlardan bahsediyoruz ama tabii ki farkında olmak gerekiyor; her çıkışın bir inişi de olabiliyor. Haliyle her şey istediğiniz gibi giderken de o duruma kendimizi çok fazla kaptırmamamız gerektiğini düşünüyorum. Biraz daha yere sağlam basmalıyız belki, hem inişlerde hem de çıkışlarda. Tadını kaçıracak kadar zevk almaya da gerek yok bence. Her şey olması gerektiği ve hissetmeniz gerektiği kadarda kaldığında, dengeyi sağlamak çok daha kolay ve mümkün oluyor. Bir de kendime karşı daima dürüst davranırım. İnsanların zaman zaman değişmemi istediği noktalarda öncelikle kendime karşı dürüst oluyorum, kendi hissettiğim ve istediğim noktalara odaklanıyorum. Kendi istediğim gibi, olduğum Dele olmayı tercih ettim her zaman. İnsanların beni yönlendirmesinden ziyade, kendim olmak ve böyle kalmak istiyorum daima.”

FUTBOL KARİYERİ...

Altyapı eğitimini alırken santrfor olarak oynamaya başladım ancak o bölgede biraz yavaş bir gelişim gösteriyordum. Bu nedenle de forvetten defansif orta saha pozisyonuna çektiler beni. Oradaki ikili mücadelelerden daha az etkileneceğim için bu bölgede daha iyi bir performans sergileyebileceğimi düşündüler. Bu durumun da beni olumlu yönde etkilediğini düşünüyorum çünkü bir hücum futbolcusu mantalitesiyle o mevkide oynarken, yapmam gerekenleri ve almam gereken aksiyonları da bilerek oynuyordum. Tottenham’a gittiğimde Teknik Direktörümüz Pochettino, beni forvet arkası pozisyonunda oynatmak istediğinde santrforun ne düşüneceğini tahmin etmeme yardımcı oldu altyapı tecrübelerim. Zaten o bölgeden başlayarak farklı pozisyonları deneyimleme fırsatım olmuştu. Santrforun arkasında oynarken, onun gibi düşündüğüm ve yapacağı koşuları, alacağı pozisyonları da tahmin edebildiğim için yarattığı boşlukları değerlendirmek benim için çok daha kolay oldu. Arkada oluşan boşlukları analiz edebilmek çok kolay oluyordu haliyle o bölgede alacağım aksiyonlar konusunda iyiydim. O dönemler çok fazla skor yaptım, skor katkısında bulundum ama altı ya da sekiz numara pozisyonlarında oynarken de her zaman oynadığım futboldan çok keyif alıyordum. Ben futboldan keyif alıyorum. Bu yüzden hem savunma hem de hücum ağırlıklı oynarken her ikisinden de gayet mutluyum. Futbolda yetişirken de her iki duruma da adapte olarak yetiştiğim için saha içinde iki tarafta da çok keyif alıyorum. Maç esnasındaki oyun anlayışınız da tabii ki rakibe göre şekilleniyor biraz. Top ya sizde ya da rakipte daha fazla oluyor. Topun çoğunlukla bizde olduğu karşılaşmalar benim için daima daha zevkli oluyor tabii. Ve fakat savunma yapmamız gereken bir karşılaşmada, doğal yeteneklerimle bunu da yapabileceğimi biliyorum. Sekiz ya da on; her ikisini de oynamaktan keyif alıyorum."

'GÜVEN ÇOK ÖNEMLİ'

“Teknik direktörümüzle aramızda sahiden şahane bir diyalog geçti. Hedeflerimi ve isteklerimi ona aktarabilmek benim için çok önemliydi. Onun fikirlerinin de benimle örtüşüyor olması aynı derecede çok önemli elbette. Kendisiyle konuştuktan sonra da olmam gereken yerin Beşiktaş olduğu daha da netleşti zihnimde. Kaldı ki geldikten sonra da kendimi, konuştuğumuz gibi ifade etmemi istedi. Bu da oldukça değerli bir durum tabii ki. Aynı zamanda ikimizin de hedefleri var ve bu da önemli bir detay. Geldiğimde gördüğümse; benim, takımın ve teknik direktörümüzün zihinleri, istekleri çok örtüşüyor. Ben de buraya bir şeyler kazanmaya geldim elbette. Aynı zamanda buradaki insanlara da neler yapabileceğimi göstermeye geldim. En başından itibaren bana çok güvendi, o güveni hissetmek de benim için çok önemli."

'KESİNLİKLE ŞAMPİYONUK İSTİYORUM'

Beşiktaş’ın benim için ne denli harika bir tecrübe olacağını tahmin etmiyordum. Geldiğimden beri burada gördüğüm bu sevgiyi ne tahmin etmiştim ne de hayal etmiştim. Bu da bana çok anlam ifade ediyor. Bu sevginin karşılığında kendimi rahat hissedebileceğim ve vermek istediğim tek geri dönüş taraftarlara bir şampiyonluk armağan etmek olacaktır. Ancak bu şekilde bunun karşılığını verebilmiş hissederim. Şampiyonluk haricindeki herhangi bir ihtimal de benim için hedefe ulaşılmış bir durum olarak kalmayacak zihnimde. Bu yüzden kesinlikle şampiyon olmak istiyorum ve haliyle zor geçeceğini bilmeme rağmen tüm sezonu müthiş bir merakla deneyimlemek istiyorum. Bu sevginin karşılığında vermek istediğim tek geri dönüş şampiyonluk!”

'BJK HAYAL ÖTESİ'

Beşiktaş’a gelme ihtimali doğduğu andan, işin gerçekleşmesi arasında geçen süre çok hızlı oldu ancak havaalanına indiğim ve taraftarların beni karşılamasını gördüğüm an, benim için çok farklıydı sahiden. Sanırım, gece iki buçuktu saat ve o saatte öyle bir şey asla beklemiyordum itiraf etmem gerekirse. Oldukça şaşırtan ve çokça mutlu eden bir tecrübe oldu kendi adıma. Kulüplerin birbirleri arasındaki o rekabetçi ortam çok dikkat çekici. Şu ana kadar gördüğüm her takımın ve taraftarın kulübüne olan tutkusu ve bağlılığından bahsediyorum tabii. Şimdiye kadar gördüğüm, sahiden saygıyı hak eden bir futbolseverlik hâkim burada. Özellikle kendi kulübümüz Beşiktaş üzerinden de konuşacak olursak, kısa süre içinde gördüğüm bu ilgi ve alaka, taraftarlarımızın tutkusu ve yaklaşımı sahiden muazzam. Bu tecrübe birçok futbolcunun gelmeden önce hayal edebileceği şeylerin çok ötesinde bir durum. Harika bir takımımız var bu arada. Başka iyi takımlar da var ve vardır da elbette ancak zor bir sezon olacağı zaten malum. Ligin yarışmacı ve rekabetçi durumu da bu yüzden ortaya çıkıyor. Sonuç olarak şu ana kadar gözlemlediğim ve edindiğim tecrübeler hep olumlu sürüyor. Dediğim gibi, zor olacak ancak heyecanla da bekliyorum şampiyon olmayı."

'ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIM'

“Tecrübe etmeme ve deneyimlememe katkı verdikleri her şey için teşekkür ederim. Ben de onlara bunun karşılığında yüzde yüz yirmiyle katkı vermek istiyorum. En önemli hedefim, onlar için elimden gelenin fazlasını yapmak olacak. Sahada olduğumuz her an onların da bir şeylerden zevk almasını istiyorum ve lütfen alsınlar da çünkü ben öyle yapıyorum. Şimdiye kadar yaptıkları her şey için tekrar tekrar teşekkürler. Hep birlikte şampiyonluğa ulaşmamız adına elimden gelenin fazlasını yapacağımdan yana hiçbir şüpheleri olmasın lütfen.”

Bjk.com

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki