'ELİNİ KOLUNU SALLAYARAK KAZANDI!'

Cem DİZDAR yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:14 Ağustos 2021, Cumartesi

İlk 20 dakikada izlediğim oyun beni heyecanlandırınca kendime, "Sezon iyi başladı inşallah böyle devam eder" dedim ama hevesim uzun sürmedi.

İşler kısa sürede "ülke normalleri"ne döndü. Alper Potuk ve Erik Sabo'yla aktif alanı zorlayan Rize'ye karşı birkaç halledilebilir pozisyon dışında sıkıntı yaşamayan Beşiktaş, Atiba / Salih / Kenan merkezli organizasyonlarla maça etki koymaya uğraştı. İlk gol de Kenan'ın kendi yarattığı alanı yine kendi pasıyla kullanışlı hale getirmesinden geldi! Sonra her şey beklendiği gibi gelişti. Maçı durağanda geçirmeye niyetli Rize öylece Beşiktaş'ın ne yapacağını bekliyordu. Beşiktaş'ın bu isteğe yanıtı gecikmedi ve ikinci yarının hemen başında takımın "enerji santrali" Atiba'yla golü yaptı. Beşiktaş gol sonrası maçı garantiye alınca biz izleyenler açısından da konu tamamen kapandı! Belli ki bu sezon da geçmişte olduğu gibi bol bol böyle temposuz, pozisyonsuz maç izleyeceğiz. Çünkü, her takım kendi rakiplerinin kim olduğuna karar vermiş olacak! Bu nedenle geçen seneki şampiyon kadroyu koruyan ve takviye yapan Beşiktaş açılış maçını elini kolunu sallayarak kazanmayı bildi.

Gecenin Sorusu

Beşiktaş'ta 10 numaralı formayı giyen Oğuzhan Özyakup bu sezon takıma katılan Salih Uçan'ın sahadaki sakin, işlevsel oyun gayretini izlerken ne düşünüyordur acaba?

Maçın Starı

Beşiktaş geldiği ilk günden bu yana takımın en istikrarlısı Atiba ile güçlü bir sezon başlangıcı yaptı. Josef, Salih ise yardımcılarıydı. N’Sakala da sezona iyi başladı. Keza ilk devre Kenan da öyle.

Maçın Olayı

Kale arkaları tamam ama kapalı tribünün ortasındaki dip dibe taraftar görüntüsü bizi yakın gelecekte ne tür ıstırapların beklediğini gösteriyordu. Arkadaşlar, unutmayalım! Aşı artı "maske, mesafe, hijyen" hep birlikte kurtuluşumuzdur.

Kısa Mesaj

Açılış maçı Beşiktaş açısından öyle tehlikesiz geçti ki, Sergen Yalçın ikinci yarı sadece doğrudan hücum edecek oyuncuları değiştirdi. Onlardan biri, Larin de maçın bitirişini yaptı.

Fanatik 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki