''EVİRMEK!''

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:30 Haziran 2023, Cuma

Evirmek; Türk Dil Kurumu (TDK) Karşılığı Çevirmek, Döndürmek, Yapısını Değiştirmek(!)

Peki sizce Cumhuriyet’ten bile eski Beşiktaş’a yukarıda ki tanımlar bilinçli, bilinçsiz uygulanıyor mu? 

Nasıl canım Ülkeme birileri Arap, Suriyeli, Afgan ve daha birçok yabancı insanı aramıza karıştırıyorsa B.J.Klubüne de sürekli Fener, Trabzon, Gs hatta sırf parası olduğu için tanımadığımız-bilmediğimiz isminin yanında soru işaretleri olan idareciler ve/veya kongre üyeleri (Mahkemesi bile var) pompalanmakta mıdır?

- Birisi gelir Orhan AK’ı getirir, taraftarın sinir uçları ile oynar.

- Diğeri BEŞİKTAŞ’ın şampiyonluğuna bile isteye çelme takan Burak YILMAZ’ı, sosyal medyadan taraftara galiz küfür eden Ozan TUFAN’ı Siyah-Beyaz’a boyayıp tam ortamıza atmaya kalkar. Buyurun size EVİRME’nin ayak sesleri…

BURAK YILMAZ

2012-13 sezonunun 2. haftasında Beşiktaş 3-2 öndeyken Escude’nin müdahalesi sonucu penaltı kazandıran Burak’ın, Olimpiyat’taki olaylı derbide Drogba’nın golü öncesi topu eliyle indirmesini nasıl unutalım?

Ahmet Nur ÇEBİ’den Burak Açıklaması:

‘Burak Yılmaz için futbolcu demeye bile utanıyorum. Kendini attı. Arkadaşlarının emeğini çaldı. Yarın Beşiktaş’ta top oynadığı zaman, bunlar olmayacak şeyler değil. Futbolcuların birbirlerine saygısı olması lazım. Bunlar benim şahsi açıklamalarımdır.’’ İfadelerini kullanmıştı.

OZAN TUFAN

Bu yazının içerisine bile koymaktan şahsen utandığım, Ozan’ın ‘Beşiktaş’ı tutanın aklını…’ diye yazdığı küfürlü sosyal medya paylaşımını kimlerin gözüne sokayım? (Dileyen Arama Motorundan Kendisi Baksın)

İnönü stadında ‘Bize Her Yer Trabzon’ diye bağıranları, ‘BEŞİKTAŞSPOR’ skandalını, menajerlikten devşirme bir kişiye futbolu emanet etmemizi, Başkan ve birkaç yöneticinin TFF ile ŞAHSİ girdiği kavga sonucundan BEŞİKTAŞ’ı bekleyen tehlikeleri, Alt yapıda yöneticinin kurduğu şirketi ve/veya ahlak dışı olayları, Fikret ORMAN’dan ‘Hesap Soracağım’ deyip ismini bile ARTIK anılmamasını, kaybolup giden nereye verildiği belli olmayan ÇANTADA milyonları, çatı danışmanlık faturalarını, berbat edilen SIFIR çekilen (Kripto Para) projelerini, stat yapılırken cevaplamayan şaibeli konuları… daha da yazmaya kalksam bitmek-tükenmek bilmeyen çirkinlikleri hafızalarımızdan silip atalım mı?

BEŞİKTAŞ, BEŞİKTAŞLILARINDIR diye yıllardır çok severek kullandığım bir tanım vardı. Artık ne gönül rahatlığı ile kullanabiliyor, ne de asırlık camiamın yarınlarına ümitle bakabiliyorum. Bence artık her Siyah-Beyaz aşığının ‘Şapkasını Önüne Koyup Düşünme Vakti’ geldi de geçiyor bile. EVİRMEK YA DA EVRİLMEMEK. İşte bütün mesele bu!..

Hak Edene Saygılarımla
     Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki