"FİKRET ORMAN GÖSTERİŞ DÜŞKÜNÜ"

Beşiktaş'ın eski futbolcularından Oktay Siyah-Beyazlı camiada yaşananları değerlendirdi....
Haberin yayılanma tarihi:30 Eylül 2019, Pazartesi

Derelioğlu, Türk futboluna ve Beşiktaş'a dair çok çarpıcı açıklamalarda bulunurken Fikret Orman için de sert eleştirilerde bulundu.

Yaşananlar çok daha eskiye gidersek rahmetli Süleyman Seba döneminde de olmuştu. Yani mali sıkıntıların sportif başarıya yansıması normal. Ama şu anki Beşiktaş'ta yönetimden kaynaklı sıkıntılar var. Takım kötü yönetiliyor. Oyunculardan ya da sponsorlardan elde edilen paraların nasıl kullanıldığı önemli bir konu. Taraftarlar 'Paralar nerede? diye sormakta haklı. Haliyle başarısızlıklar.

BEŞİKTAŞ'I YÖNETENLERİN NİYETİ KÖTÜ

Fikret Orman döneminde önemli sportif başarılar da elde edildiğini biliyoruz. O dönemlerde takım kadrosu korunamadı. Her sene değişik bir takım izledik. Başarısını kanıtlamış isimlerle devam edilmedi. Bu oyuncular bir şekilde kadroda tutulmalıydı. Ama Beşiktaş'ı yönetenlerin niyeti kötü olduğu için ne Şampiyonlar Ligi'nden kazanılan ne de oyuncu satışlarından gelen paralar doğru değerlendirilmedi.

KULÜPLER BATIK DURUMDA

Paralardan bahsettim. Bu paraların bence altyapıda kullanılması Türk futbolunun da gelişimini sağlayacaktır. Bu yalnızca Beşiktaş için değil bütün kulüpler için geçerli. 3. lig kulüplerine kadar kulüpler batık durumda ve buna 'Dur' diyen de yok. Çok kötü bir süreç yaşadık hala da yaşıyoruz. Futbolumuzda mali başarı ön planda. Buna odaklandıkça sportif başarıyı ıskalıyoruz. Mali başarı ile sportif başarı birbirine paralel gitmeli. Biri diğerinden bağımsız olamaz, olmamalı. İyi hamleler yapılırsa sadece Beşiktaş değil bütün takımlar mevcut durumlarından kurtulabilir.

"FİKRET ORMAN GÖSTERİŞ DÜŞKÜNÜ"

Bizde varsa yoksa algı operasyonları, üretim yok. Konuşma yeteneğimiz iyi ama çalışma yeteneğimiz yok. İleriye dönük ne bir proje ne de bir hedef var. Fikret Orman da gösteriş düşkünü bir isim. Bırakmalı görevi artık. Algı operasyonu zihniyetine sahip bir yönetim var Beşiktaş'ta. Önemli değerler tartışılmıyor. Borçlar zirve yapmış. Yazık!

ABDULLAH AVCI ŞANSSIZ

Şanssız bir döneme denk geldi bence. Çok iyi bir hoca. Sonuç odaklı değerlendirmeler yapılıyor bizde maalesef ama unutulmasın ki bunun sorumlusu yalnızca hoca değildir. Her başarıda teknik adam önem çıkmaz ama başarısızlıklarda hoca hedef gösteriliyor. Bu çok yanlış. Düzgün isimlerin başa gelmesi durumunda Beşiktaş, Avcı ile birlikte yeniden çıkış yakalayabilir.

Fotomaç

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 




En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki