FUTBOLDA LOCA TARTIŞMASI!

Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politika İzleme Kurulu, TFF'nin son toplantıda stadyumlarla ilgili 'localardan maç izleme' kararına tepki gösterdi...
Haberin yayılanma tarihi:20 Ekim 2020, Salı

'TFF GÖREVE'

Gelecek Partisi, Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) maçların, stadyumlardaki localardan izlenebileceğine ilişkin aldığı kararı, "Futbola 'Lordlar kamarası ayrıcalıklıdır' anlayışını getiren TFF’yi, statlara alınmayan halkımız adına kınıyor, yetkilileri futbolseverler adına göreve davet ediyoruz" diye eleştirdi.

FUTBOLDA AYRICALIKLI SINIF MI VAR?

Yapılan yazılı açıklamada, TFF'nin stadyumlarla ilgili düzenlemenin futbolda ayrıcalıklı sınıf oluşturduğu belirtilirken, "Yani, TFF keyfi uygulamalarıyla vatandaşı hiçe saymaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi; Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı sessiz. Madem localar virüsten arınmış ve açık, o halde diğer alanlar halkımıza neden kapalı?" denildi. Localardan yararlanamayan futbolseverlerin stadyumlara girişlerinin engellenmesi ve şifresiz yayınların olmamasının kabul edilemez olduğu ifade eden Gelecek Partisi Gençlik ve Spor Politika İzleme Kurulu, "Futbola 'Lordlar kamarası ayrıcalıklıdır' anlayışını getiren TFF’yi stadlara alınmayan halkımız adına kınıyor, yetkilileri futbolseverler adına göreve davet ediyoruz" çağrısında bulundu.

Gelecek Partisi Gençlik ve Spor İzleme Kurulu tarafından yapılan yazılı açıklama şöyle:

"TFF, yaptığı yeni düzenleme ile pandemi döneminde Localara seyirci alarak futbolda da ayrıcalıklı sınıf oluşturdu. Yani, TFF keyfi uygulamalarıyla vatandaşı hiçe saymaya devam ediyor. Her zaman olduğu gibi; Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı sessiz. Madem localar virüsten arınmış ve açık, o halde diğer alanlar halkımıza neden kapalı?

Gelişmiş bir çok ülkede olduğu gibi, stadlar tüm taraftarlara açılmalı, mesafe kurallarına uyularak, kapasitelerinin 1/3, 1/4 oranında seyircili oynanması sağlanmalıdır. Bu durumda locadan yararlanamayan seyircilere stadı yasaklayanların şifresiz yayını bile halkına çok görmesi asla kabul edilemez.

Futbola 'Lordlar kamarası ayrıcalıklıdır' anlayışını getiren TFF’yi stadlara alınmayan halkımız adına kınıyor, yetkilileri futbolseverler adına göreve davet ediyoruz."

Odatv.com

Etiketler: TFF   Loca   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

4 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki