HAKEM KIRMIZI KART VE PENALTIYI ATLADI!

Eski hakem Deniz ÇOBAN yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:26 Nisan 2022, Salı

Maçın hakemi Yasin Kol, maç içerisinde çok fazla kritik karar vermek zorunda kalmadı ama kart ve faul hataları oldu.

Maç kontrolü anlamında önemli sıkıntılar yaşadı. Zaman zaman oyuncular, bir araya toplanarak gerginlikler yaşandı. Bu tür anları yönetemedi. 35. dakikada Ersin ve Muleka ile başlayan gerginliği yönetemedi. Muleka uzun süre yerde kalmasına rağmen oyunu durdurmaması ve oynatmaya çalışması gereksizdi. Sonrasında çıkan 3 sarı karta yanlış diyememiş olsam da bu sarı kartlara zemin hazırlayan hakemdi.45+3’de Beşiktaş lehine doğru bir penaltı kararı verildi ancak öncesinde ofsayt vardı. Hakemler bu penaltıyı doğru şekilde iptal ettiler.

Cılız Beklentiler...

Maç içerisinde cılız penaltı beklentileri oldu. Bu pozisyonlarda devam kararları doğruydu. Ancak maçın uzatma dakikalarında, Donk’un Kenan’a hamlesi penaltıyı gerektiriyordu. Hakem bu pozisyonda yanıldı. Penaltı verilse Donk’un ikinci sarı karttan ihracı da gerekirdi. Kenan’ın kafa seviyesindeki topa Donk ayağını uzatıyor. Topa Kenan vuruyor ve Donk’un ayağı Kenan’ın kafasına temas ediyor. Ayak, kafayla oynama mesafesine kalkar ve bu ayak rakibin kafasına temas ederse penaltı kaçınılmazdır.

Maçın 90.dakikasında Ryan Aabid’in Welinton’a kramponunun vidalarıyla yaptığı yaralayıcı darbenin karşılığı sarı değil, kırmızı kart olmalıydı.

Fanatik

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki