HAYALLER AJAX GERÇEKLER ALANYA!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:15 Ekim 2020, Perşembe

Bjk Derneği Başkanı Ahmet Nur ÇEBİ ve Ekibinin Göreve Başlaması Bu Ay itibarı İle 1. Yılını Dolduruyor

Yönetim kurulu göreve talip olduğu dönemlerde ‘GÜÇLÜ BAŞKAN ve DEVRİM’ sloganlarıyla yola çıktı. İdari anlamda doğru ifade edemeseler de (Ödemeler, Bankalar Birliği Anlaşması vb…) iyi işlere de imza atıldı. Ancak BJK’nın lokomotifi ve kalbi olan futbolda ‘Hayaller AJAX-Gerçekler ALANYA!..

Basit Şekilde Şöyle Bir Kadro Düşünelim;

- Caner ve Gökhan kalmış, Genç Rıdvan kanatta yedek. N’Sakala transfer edilmemiş. 1 MİLYON EURO cepte. 

- Fatih Aksoy takımdan gönderilmedi, Welinton transferi yapılmadı, At Kumbaraya 1 MİLYON EURO daha

- Montero (stoper)  Atakan (sağ kanat-forvet)  Gökhan Töre (sağ kanat) Josef (orta saha)  Transferlerini Israrla Sergen Hoca istedi diyelim… O zaman sorunu tatlıya bağlanmış Dorukhan TOKÖZ’ü de kadronun içerisine katarak Rosier (sağ bek)  Ghezzal  (forvet-sağ kanat)  Mensah (orta saha)  transferlerine de gerek kalmamış olur. Yaz Beşiktaş’ın artı hanesine 1,5-2 MİLYON EURO daha.

KAZANIMLAR

1-) Caner Gökhan’ın kalması, 3 yabancının alınmaması, kadro dışı bırakılan oyunculardan yalnızca birine lisans çıkarmamayı gerektirecekti.  Böylece Beşiktaş, hem oynatmayacağı hem de 5 MİLYON EURO ödemek zorunda kalacağı kendi oyuncularından gerekirse faydalana bilecekti.

2-) Durduk yerde camia ‘Beşiktaş – Alanyaspor Hattı’ diye bir tribe girmeyecekti.

3-) Sergen YALÇIN’ın kardeşi Gürsoy, Muhammet TAPAN’ın genç menajer oğlu Fırat gibi söylentilerle yönetim yıpranmamış olacaktı.    

ABOUBAKAR’I UNUTMADIM

Sakatlığı sebebiyle son iki senede 15-20 maça çıktı. Bu nedenle doğru düzgün yedeği bile olmayan forvet hattı, maalesef ‘Diken Üstü’ Yukarıda ALINMAYAN transferlerden edinilen karla Aboubakar’ın kendi maliyetini de üst-üste koyduğunuzda, golcü için 4-5 MİLYON EURO gibi bir ödeneğiniz ortaya çıkıyor. Artık ‘Dünya Yıldızı’ deyin, ‘Süper Golcü’ deyin bu bütçe ile kimi hayal ediyorsanız onu getirirsiniz.

Yukarıda ki; Gelen-Gelmeyen / Alınan -Alınmayan oyuncularla bir ara ilk 11, ilk 18 ve 29 kişilik kadroyu lütfen kendi pencerenizden oluşturun. Netice de, Beşiktaş Futbolunun nasıl yönetildiği konusunda son kararı camiaya bırakıyorum.

İlk fırsatta BJK FUTBOL AŞ’den sorumlu yönetici ve tam kadroyu meslekleri, tecrübeleri, artıları-eksileri ile detaylandırılmış şekilde yazacağım. Duydum ki BJK Derneği Başkanı Ahmet Nur ÇEBİ, yarın yeni yapılan transferlerle birlikte (Aynı Fikret ORMAN gibi!) ‘İmza Şov’ ve Basın toplantısı düzenleyecekmiş. Yüksek müsaadenizle ilk soruyu ben sormak isterim.

Sayın Başkan; Kendinizin yetkili olmadığı FUTBOL AŞ’de; Yönetim Kurulu Başkanınız Erdal TORUNOĞULLARI’ından, Başkan Vekili ve Murahhas Azanız Cenk SÜMER’den, Yönetim Kurulu üyeleriniz Kemal ERDOĞAN ve Emre KOCADAĞ’dan gerçekten memnun musunuz?

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki