''HELAL SEÇİM!''

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:12 Mayıs 2020, Salı

En başta altını çizeyim; Bu eleştirisel bir yazı ve yaklaşım değil. Olması gereken bir husus olduğunu düşündüğüm için gündeme getirmek istedim.

Beşiktaş şu anda kötü falan değil, kesinlikle hiç yönetilmiyor. Birkaç rutin yapılan iş dışında, yönetenlerin kendi bildiğini okumaktan, tribünlere oynamaktan ve kendine paye çıkarmaktan başka hiçbir organizasyonu yok. Bana Göre Takım Oyunu Puanlaması 10 Üzerinden 2!

Kendi tezimi Nisan ayında açıklanan ‘Dört Büyük Kulüp’ diye ifade edilen takımların, 9 aylık bilançolardaki rakamlarla, sizlere arz etmeye çalışayım.

Trabzonspor: 23 Milyon 228 bin TL        (Kar Etmiş)
Galatasaray:   3 Milyon 973 bin TL        (Kar Etmiş)
Fenerbahçe: 36 Milyon 709 bin TL         (Zarar Etmiş)
BEŞİKTAŞ:    246 MİLYON 175 BİN TL  (Zarar Etmiş)

Zarar eden iki takım, Fenerbahçe ile Beşiktaş aradaki Fark 210 MİLYON TL!

Bu gidişata ‘Çok Kötü Bir Ekonomi Devraldık, KoronaVirüs Salgını, Eski Yönetimin Yaptığı Bankalar Birliği Anlaşması Elimizi-Kolumuzu Bağlıyor…’  Vb. savunmalarla, yönetenler cevap verebilirler. Bende (Korona Salgını Hariç) Seçime Girerken Borç Sorununu Biliyor, Hatta Aranızda O Dönemden Yöneticilerinizde Var. Bankalar Birliği Anlaşması Yapıldığı Zaman Tek Bir Satırla Medyada Yada Kongrelerde İtiraz Ettiniz Mi? İbra Edilmeyen tek kişi olan Fikret ORMAN, Yasal Süre içerisinde Mahkemeye Verildi Mi? Vb. sorularla devam ederim…

ASIL MESELE TOPLAMA YÖNETİM

Bana tek mantıklı gelen bahane (Korona Salgını Hariç) BJK Derneği Başkanı ÇEBİ ve ekibinin, seçime çok kısa bir süre kala listeyi hazırlamış olması ve Ahmet beyin arzu ettiği yönetim kurulunu oluşturamamış olmasıdır. Şimdi ise Camianın önünde büyük bir fırsat var. Hem kısa zamanda ikna edemediği kişilerle tekrar bir görüşme yapılabilir, hemde performansından memnun olmayıp hayal kırıklığı yaratan kişilerle el sıkışarak yollar ayrılabilir.

Eldeki rakamlar ve ‘Görünen Köy Kılavuz İstemiyor’ Kredi beklemekle geçen günler ve her geçen gün Yöneticilerin başarısız bir takım görüntüsü vermesi, Beşiktaş'a daha fazla geriye doğru itecek. En iyisi Eylül-Ekim ayların da yeni yapılacak seçimle, daha güçlü bir liste yaparak ipleri ele almak. Bana göre böyle bir erken seçime gitmek, BJK Derneği Başkanı Ahmet Nur ÇEBİ’ye ‘Anasının Ak Sütü Gibi’ Helaldir. Bu kadar kargaşa ve kriz içerisinde, iddialı bir Başkan Adayının da çıkacağını da düşünmüyorum.

Aslında HELAL SEÇİM demişken; Yanında birde ‘HELAL KESİM’ yapılsa da şu BJK’ya yakışmayan Kurullar, artık bir ‘Budansa’ diyorum! Ne Dersiniz?

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.    

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki