''HEMŞERİM MEMLEKET NERE?''

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:12 Ocak 2022, Çarşamba

HEMŞERİCİLİK; Yıllardır Anlam Veremedim!

Başka milletlerde de var mıdır? Sanmıyorum. Ama canım Ülkemde, kendimi bildim bileli revaçtadır Hemşericilik...

KARADENİZ’DE EFSANEDİR HEMŞERİCİLİK

Birçok Trabzon, Rize, Ordu, Samsun’lu dostum hatta akrabalarım var. Canım Karadenizliler’de hemşericilik kat ve kat daha fazladır. Severler, aynı sektörlerde, hatta ortaklıklarda iş tutarlar. Eğlenceleri bile birdir. “Karadeniz Geceleri” diye bir efsane vardır. Bilirim, çünkü müzisyen olarak onlarca kez katıldım. Birbirlerini kollamaları ve dara düştüklerinde omuz-omuza vermeleri muazzam. İnşaattan, gemiciliğe kadar birçok alanda örneklerini verebilirim...

ÇEBİ & GÜNEŞ

2 Trabzonlu. Hemşeriler yani! Beşiktaş’ta da beraber çalıştılar. Başarıda geldi, ayrılıkta. Hatta “Ahmet Nur ÇEBİ olsaydı, Şenol GÜNEŞ BEŞİKTAŞ’ı bırakmazdı” bile dendi. Bence hoca, gitmek istedi ve GİTTİ! 

Şimdi BJK Başkanı olan Çebi, Trabzonlu Hemşerisi olan Şenol hocayı takımın başına getirmeyi planlıyor. Hatta Şansal BÜYÜKA, Milliyet gazetesinden “İDDİA” diyerek açıktan nabız yoklamalara başladı bile!

Maalesef BEŞİKTAŞLI! yöneticilerinin içerisinde kendisine ‘Dur Başkan; Biz kendisi ile daha önce çalıştık. Bardak 1 kez kırıldı. Önümüzde Fatih TERİM örneği var. Elimizde birçok yıldız adayı var. Avrupa’dan sistem kuracak, gençleri yetiştirip yurt dışına On Milyonlarca Euro’ya gerekirse satacak bir teknik direktörle anlaşalım” diyecek tek bir yönetici dahi YOK!

HEMŞERİCİLİK SIRASI BENDE...

Tekirdağ / Hayrabolu’luyum. Kimse kusura bakmasın, kendimi oraya ait hissedemiyorum. Benim kendi-kendimi ifade ettiğim, tek bir tarif var. ALLAH-VATAN-BEŞİKTAŞ. Hemşericilik nedir, onuda bilmem. Ama illa yapacaksam ve bir hoca ile anlaşacaksam Metin-Ali-Feyyaz (Hepsi), Rıza, Samet, Şifo Mehmet, Rasim Kara, Deli İbo, (BEŞİKTAŞ’a hizmet etmiş herkes...) hatta has BEŞİKTAŞLI Önder Karaveli dahil olmak tüm isimler olur.

İlla Bir Hocaya Şans Vereceksem; On Milyonlarca TL hesabına para geçecek, servetine servet katacaksam ve/veya HEMŞERİCİLİK de yapacaksam bu Teknik Direktör BEŞİKTAŞLI olmalı - Trabzonlu değil. Hele birde Abdullah AVCI’da ki göz göre göre yapılan, büyük tazminat şartları da sözleşmeye konulursa Kadir TAPUCU şarkıları söylemeye başlarız hep beraber! “HA KIYAMET KOPMUŞ HA SEN GİTMİŞSİN” Hemşerim!!!

Hak Edene Saygılarımla

    Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 1 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki