'HEPİMİZ ATİLLA'YIZ!'

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:31 Ağustos 2021, Salı

ATİLLA’NIN ANLAMI; Eski Hun imparatorunun adıdır. Bu isim kahramanlığı ve güçlü olmayı temsil eder. Türk Dil Kurumuna ’ya bir göz atarsanız ‘Babacık’ manasına da gelir.

Bilen Bilir; Atilla TÜRKER benim için çok özel bir gazetecidir. Dosttur, ağabeydir, kalemini namusu olarak gören adam gibi adamdır. Beşiktaş’ta Fikret ORMAN zamanı YANDAŞ ve/veya İKTİDAR SEVİCİ GASTECİLERE inat, birçok belgeli habere imza atmış özel bir isimdir. Eksik kalmasın diye ekleyeyim. Yalnızca haberleri yapmakla kalmadı, X başkan ve yöneticilerinin ben ve ekibimi sürekli mahkemeye koridorlarına mahkûm ettikleri tarihlerde davalara müdahil olup şahitlik yaparak bizleri biran bile bizi yalnız bırakmadı.

     

YILLARIN GAZETECİSİ SORU SORUYOR ERİŞİM YASAĞI GELİYOR

13 Ağustos tarihinde Ajansspor’da ‘’Oğulcan Çağlayan Mevzusu, Uyuşmazlık Çözüm Kurulu, Halkbank’a Olan Kredi Borcu Ve Nihat Özdemir...’’ başlığı ile Atilla TÜRKER imzalı bir yazı yayımlandı. Ardından, büyük ihtimalle bir yerlerde ‘Dayısı Olan’ BİRİLERİ! yazıya erişim engeli getirdi. Yurt içi ve yurt dışında birçok ödüle imza atan bir gazeteci, tüm belge ve dokümanların kendinden olduğunun altını çizerek mesleğinin icabı sorular yöneltiyor. İsmi geçen kişi ve kurumlar cevap vereceği yerde, kısa zaman içerisinde habere erişim engeli getiriliyor. Tabi yasa gereği yazıya erişemediğimiz için, aklımda kaldığı kadarı ile soruları sizlere aktarayım.

Sevgili Atilla TÜRKER;

- ‘Halkbank’ta çok üst düzey bir yönetici olan ve kredilerle ilgili çok kritik bir görevde bulunan Celal Candan’ın nasıl UÇK Başkanı olduğunu’ SORMUŞ!

- ‘TFF Yönetim Kurulu’nda bulunan çok etkili bir kişinin, Halkbank’tan müthiş miktarda kredi borcu alıp almadığını?’ SORMUŞ!

- ’Eski tarihli olan bu kredi borcunun normal vadesinde ve sürecinde mi? VE/VEYA ‘’ Borcun zamanında ödenmeyip de çeşitli hukuki ve parasal sıkıntıların ardından mı kapandığını?’ SORMUŞ!

- ‘Halkbank’ta Kredi, Risk, Tasfiye ve Hukuk İşleri Genel Müdür Yardımcısı olan Celal Candan, Türkiye Futbol Federasyonu’nda Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Başkanı nasıl oldu? Bu göreve nasıl getirildi? Bu çifte görevi nasıl üstlendi? Kim yardımcı oldu?’ DİYE SORMUŞ!

- ‘Nihat Özdemir’le ve Servet Yardımcı neden sessizliğe büründüler’ DİYE SORMUŞ!

- ‘Bir kamu bankası üst düzey yöneticisinin, TFF’de Uyuşmazlık Çözüm Kurulu’nun başına getirilmesi doğru mudur? Bu borcun kapatılması sürecinde Celal Candan, Halkbank’ta görevde miydi ve sorumlu muydu? Celal Candan yine bu süreçte mi TFF Uyuşmazlık Çözüm Kurulu Başkanlığı’na getirildi? Bu çerçevede Uyuşmazlık Çözüm Kurulu ne derece bağımsız ve tarafsızdır?’’ DİYE SORMUŞ!

- ‘Halkbank’tan bir açıklama yapılacak mı?’’ DİYE SORMUŞ!

Netice İtibarı İle İsimleri Geçen Hiçbir Yetkili Şimdiye Kadar Tek Bir Kelime Açıklama Yapmamışlar

Bende Atilla ağabey gibi kamuoyu adına soruyorum. Çıkıp iddialara neden cevap vermiyor da erişim engelinin arkasına sığınmaya çalışıyorsunuz? Meselenin zamanla unutulup üzeri örtülür diye düşünüyorsanız, emin olun ki yanılıyorsunuz. İnanıyorum ki hala yasaklara boyun eğmeyen ve ustalardan gördükleri doğruların, peşini bırakmayacak birçok yazar ve gazeteci mevcut. Hepsine teker-teker yasak koyacak haliniz olmadığına göre…

HEPİMİZ ‘BABACIK’ - HEPİMİZ ATİLLA’YIZ...

      Hak Edene Saygılarımla
            Hakan ÖNCÜL. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki