Hissedar Fikret Orman'a "Paramı Ver" Diyebilecek!

Beşiktaş Genel Kurul'unda, 01.06.2018 - 31.05.2019 dönemi Fikret Orman oy çokluğu ile ibra edilmedi. Dönemin şirket yöneticileri ise tek tek ibra edildi...
Haberin yayılanma tarihi:10 Ocak 2020, Cuma

ŞİMDİ NE OLACAK?

Beşiktaş Futbol Yatırımları hissedarları mahkemeye gidip, zararlarının tazminini isteyebilir. Buna göre hissedarların 1 ay içerisinde ticaret mahkemesine gidrerek dava açması gerekiyor. Bireysel hissedarlar gibi Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği de aynı şekilde hissedar olarak Fikret Orman ve dönemin şirket yöneticileri hakkında zarar tazmin davası açabilir. Bahsi geçen dönemde 305 Milyon 711 Bin 408 TL zarar edildiği açıklandı. 

Kanunlara göre şirket yönetiminde yer alan yöneticiler meydana gelen zararlardan şahsen sorumludurlar.

Yargı nihai kararında zararların tazmini yönünde karar verirse, bu paralar Orman 'dan  alınacak. Yani hissedarlar Orman'a "Zarar ettirdin, paramı ver" diyebilecek. Bu noktada Orman'ın sahip olduğu malvarlığının olup olmadığı ve bunun Türkiye'de olup olmaması da önem kazanacak. 

Fikret Orman da ibra edilmeme kararına mahkemeye taşıyarak itiraz etme hakkına sahip.

2012-2019 arasında Beşiktaş başkanlığı yapan ve 2 şampiyonluk yaşatan, stadı yeniden yapan ve yaklaşık 100 Milyon Euro'luk oyuncu satışı gerçekleştirerek rekor gelirlere ulaştıran Fikret Orman, kulübün borcunun 4 Milyar liraya yaklaşması nedeniyle camiada büyük tepkiler çekmeye başlamıştı. Bu tepki tribünlere kadar yansımış ve "Fikret Orman paralar nerede" tezahüratlarına neden olmuştu. Orman da bu tepkileri gerekçe göstererek, başkanlığı bırakmıştı.

Ajansspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki