'HÜKÜMET İSTİFA' TEZAHÜRATI YAPANLARA STATLAR YASAKLANDI!

Fenerbahçe ve Beşiktaş tribünlerinin “Hükümet istifa” tezahüratları alevlenmeye devam ediyor...
Haberin yayılanma tarihi:02 Mart 2023, Perşembe

TEBLİGATLAR GÖNDERİLDİ

Konyaspor maçında tribünde “Hükümet istifa” sloganı attıkları gerekçesiyle Fenerbahçe taraftarlarına ‘spor müsabakalarını seyirden men’ cezası tebligatlarının gittiği belirtildi. Söz konusu paylaşımı CHP Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel yaptı. Onursal Adıgüzel, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Fenerbahçe stadında "hükümet istifa" tezahüratı yapan taraftarların evlerine 6222 sayılı kanun kapsamında “spor müsabakalarını seyirden men” tebligatları gittiğini duyurdu.

''İSTİFA ÇAĞRISI NE ZAMAN SUÇ OLDU?''

Adıgüzel, Twitter hesabından söz konusu tebligatı paylaşarak “Hükümet istifa” dediği için taraftarları fişleyip 6222’den ceza vermek ne demek? İstifa çağrısı ne zaman suç oldu? İsteyen her vatandaş hükümet istifa diyebilir. Protesto, anayasal haktır” dedi.

"BU KARAR TÜRK FUTBOLUNA YAPILMIŞ BİR TAHRİBATTIR"

Fenerbahçe Kulübü, Kayserispor mücadelesindeki deplasman yasağının kaldırılması için mahkemeye resmi başvuru yaptığını duyurdu. Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, Kayseri İl Spor Güvenlik Kurulunun kararına tepki gösterildi.

Fenerbahçe tarafından yapılan açıklamada, bu kararın alınmasına giden yolda atılan adımların sadece kulübe değil Türk futbolu adına yapılmış bir tahribat olduğu belirtildi.

Fenerbahçe'nin resmi internet sitesinden yaptığı açıklamanın tam hali şu şekilde:

"4 Mart 2023 tarihinde Yukatel Kayserispor ile oynayacağımız müsabaka öncesinde İl Spor Güvenlik Kurulu, ev sahibi takımın talebine istinaden keyfi bir deplasman yasağı kararı almıştır.

Bu kararla birlikte yıllardır sistematik bir şekilde süregelen ve her ne hikmetse mütemadiyen Fenerbahçe üzerinden gerçekleşen garip olaylar, hukuksuzluklar zincirine yeni bir halka eklenmiştir. 

Bu karar;

Makul bir sebebi olmayan
Tek taraflı
Akıl ve mantıktan uzak
Adaletten yoksun
Sportif vicdanları yaralayan

Rekabetin eşitlik ilkesine aykırı

Sporun birleştirici ruhuna aykırı ve ötekileştiren

Her hali ve yönüyle sorgulanması gereken bir karardır.

Yukatel Kayserispor, 28 Şubat 2023 tarihinde saat 18.09’da yaptığı açıklamada kendilerine ulaşan ve güvenlik sorunu teşkil edebilecek mesajlardan bahsederek İl Spor Güvenlik Kurulu’na başvuruda bulunduğunu ifade etmiştir.

Bu başvuru sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu tek taraflı aldığı kararla taraftarlarımıza deplasman yasağı uygulayacağını açıklamıştır.

Yukatel Kayserispor, Fenerbahçe taraftarını potansiyel suçlu muamelesine maruz bıraktığı bu istihbarati bilgileri kimlerden ve nasıl edinmiştir?

Yukatel Kayserispor’un devletimiz istihbarat birimlerinden bağımsız hareket ettiği başka bir yapı mı vardır?

Yukatel Kayserispor’un tamamıyla içi boş iddialara yönelik bir başvurusu sonucunda İl Spor Güvenlik Kurulu’nun deplasman yasağı uygulaması “ilgili kuruma ‘aldırılan’ bir karar mıdır?” ve “son günlerde gerilen toplumumuzu bilerek ve isteyerek daha da germek adına atılmış bir adım mıdır?” sorularını akla getirmektedir.

Bu karar, birlik ve beraberlik içerisinde yaralarımızı sarmak adına çaba sarf ettiğimiz bu günlerde kurum ve toplulukları ayrıştırmaya daha fazla sebebiyet verecektir.
 
Bu kararın alınmasına giden yolda atılan adımlar sadece Kulübümüze değil Türk futbolu adına yapılmış bir tahribattır.

Yaşanan paradoks şudur ki; taraftarlarımız takımımızın AEK Larnaca ile oynadığı maçta Güney Kıbrıs Rum Kesimi’nde yerini almış, hem ülkemizi hem takımımızı temsil etmiş, formamızı ve bayrağımızı dalgalandırmış, hiçbir sorun yaşamadan ülkemize dönmüştür. Bugün ise Fenerbahçe taraftarı sebepsiz ve kabul edilemez bir şekilde kendi ülkesinde deplasman yasağına tabi tutulmaya çalışılmaktadır.

Fenerbahçe taraftarına potansiyel suçlu muamelesi yapmak kimsenin haddi ve hakkı değildir.

Yukatel Kayserispor taraftarları Spor Toto Süper Lig’in 5. haftasında evimizde oynadığımız karşılaşmada stadımıza gelmişken bu karar hiçbir şekilde adalete ve rekabetin eşitlik ilkesine sığmamaktadır.

Fenerbahçe Spor Kulübü olarak bir kez daha bu büyük yanlıştan geri adım atılmasını istiyor, “her şeye rağmen” hukukun üstünlüğüne inanarak bu karar ile ilgili Kayseri Nöbetçi İdare Mahkemesi’ne yürütmeyi durdurma başvurusu yaptığımızı ve yetkili tüm mercileri göreve çağırdığımızı duyuruyoruz.

Kamuoyunun bilgisine sunarız.

Fenerbahçe’yi sürekli ötekileştiren, hedef haline getiren şuursuz kararlarınızdan ve hamlelerinizden vazgeçin!"

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki