Kulüpler Yayıncı Kuruluşa İhtar Çekti!

Kulüpler Birliği Vakfı, geride bıraktığımız günlerde resmi bir açıklama yaparak yayıncı kuruluşun talebine karşı bir tavır ortaya koymuştu...
Haberin yayılanma tarihi:19 Temmuz 2019, Cuma

Yayıncı kuruluş, 8 Temmuz’da 125 Milyon dolarlık ödemeyi yapmayınca kulüpler, sözleşmeden doğan hakları doğrultusunda ihtar çekerek ilk adımı attı.

Türk futbolunun değerinin azalmasının en önemli göstergelerinden biri olan yayın krizinin mahkeme kapılarına dayandığı gündemde.

Kulüpler İhtar Çekti

Katarlı beIN Group'un sahibi olduğu Digiturk, 8 Temmuz'daki 125 Milyon Dolarlık ödemeyi yapmayınca kulüpler, sözleşmeden doğan hakları doğrultusunda ihtar çekti.

TFF Krize Çare Arıyor

18 kulüp adına yayıncı kuruluşla görüşmeleri yürüten TFF'nin krize çare aradığı ancak henüz uzlaşma olmadığı belirtildi.

Göksel Gümüşdağ Ne Demişti?

Kasım 2016'daki ihale sırasında Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı olan Göksel Gümüşdağ, Bloomberg HT'ye yaptığı değerlendirmede, “Türkiye dahil 40 ülkede yayın yapan bir kurum. İndirim talebinin uluslararası şirket ile bağdaştığını sanmıyorum” dedi.

Kulüpler Yayıncı Kuruluşun Talebini Reddediyor

Yıllık 500 Milyon Dolar ile Türk futbolunun yayın haklarını elinde bulunduran Digiturk'ün sabit kur önerisini kulüpler, yaklaşık 720 Milyon TL'lik gelirden olmamak için reddediyor.

Skor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki