''KURŞUNU BİTİNCE!''

Ali ECE yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:12 Mayıs 2021, Çarşamba

Beşiktaş İlkYarıda ‘Coşku’ İle ‘Telaşı’ Fena Halde Karıştırdı

İki kez bariz ofsaytta olan takım arkadaşlarına pas attılar. ‘Farioli yapımı derinden sabırlı pas oyunu’ karşısında, Beşiktaş ilk yarıda presi yeteri kadar etkili yapamadı, yapamadıkça oyun temposunu kendi lehine dikte edemedi. 

Llajiç sakatlanınca...

Llajiç çok geç de olsa tam form tutmuşken sakatlanınca, Hatayspor maçındaki Aboubakar’sız akıcı oyunu oynayabilecek malzeme de kalmadı. O anda adeta Beşiktaş’ın oyuncu malzemesi bağlamında kurşunu bitti. Kalanlar, elinden geleni hatta sahaya büyük karakter koyan Necip daha da fazlasını yaptı ama yetmedi. Zaten N’Sakala’nın isteğini, mücadelesini sorgulayan yok ancak bu kadar kritik maçta bile önde oynayıp geride ofsayt taktiği uygulanırken iki kez ofsaydı bozan oyuncu olabiliyor. Çünkü seviyesi bu kadar! 

Turnusol kağıdı...

41’de Welinton, ikinci yarının başında da Ersin kritik hamleleriyle Beşiktaş’ı maçta tuttu. Her şeye rağmen Karagümrük 10 kişi kalınca, maç adeta Beşiktaş’ın ayağına kadar geldi. Atılan tek goldeki Vida’nın öne gelip sergilediği üstün mücadele ile preste kazandığı top, Beşiktaş’ın dün geceki oyununun ‘turnusol kâğıdı’ niteliğinde... ‘Eksikleri kapatmak için herkes elinden geleni yaptı ama derbide olduğu gibi malzeme kalitesi finali kazanmaya yetmedi.

İzmir’de Beşiktaş’ın averajı da hesaba katarak kazanması gerekiyor, Sergen Yalçın elinde kalan malzeme ile bunu başarırsa, sezon genelinde olduğu gibi çok büyük iş başarır. Beşiktaş şampiyon olsa da olmasa da seneye daha iyi oyuncu malzemesi şart!

Fanatik  

Etiketler: Ali Ece   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki