''PROTESTO DEMOKRATİK HAKTIR!''

Eski İçişleri Bakanı, BJK Divan Kurulu üyesi ve Yurt Partisi Genel Başkanı Sadettin TANTAN, Duyduk Mu & Medya Kartalı'na gündeme dair çok önemli açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:28 Şubat 2023, Salı

''SİYASİ İKTİDARIN ELEŞTİRİYE TAHAMMÜLÜ YOK''

Protesto hakkı, demokratik bir haktır. İster benim de üyesi olduğum Beşiktaş, isterse Fenerbahçe ya da bir başka takım taraftarları olsun bu hakkı sonuna kadar kullanmakta özgürdür. En küçük eleştiriye bile tahammülü olmayan şu anda ki siyasi iktidardan daha önce futbol sahalarında ‘Rabia’ işareti gibi siyasi semboller kullanıldığında, ‘Dünya 5’ten büyüktür’ pankartları açıldığında, Futbola neden siyaset karıştırıyorsunuz diye bir söylem duyamadık?

DEVLET BAHÇELİ’NİN BJK’DAN İSTİFASI!

Bildiğim kadarıyla MHP Lideri Devlet BAHÇELİ önce maçların seyircisiz oynanmasını ya da kulüplerin duruma müdahale etmesini istedi, ardından da BJK kongre üyeliğinden istifa ederek artık Karagümrükspor’lu olduğunu ilan etti. 2 Kulüp içinde hayırlı olsun. Politikacılar ‘Spordan Siyaseti Uzak Tutmalı’ derler ancak her gittikleri illerde o şehrin futbol takımının atkısını, konuşma yaparken muhakkak takarlar. Bu örnekte bile, Futbol-Siyaset ilişkisi bir kez daha karşımıza çıkmış olmuyor mu? O atkıyı takarken siyaset olmuyor ama ‘Hükümet İstifa’ deyince oluyor! Burada samimiyet çok önemli. Bir kez daha yinelemek isterim ki Protesto Demokratik Bir Haktır.

Duyduk Mu Özel Haber / Röportaj; Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki