Quaresma ''Fikret Orman'ın Yüreği Yok!''

Beşiktaş'tan Kasımpaşa'ya transfer olan Ricardo Quaresma, yayıncı kuruluşaa özel açıklamalarda bulundu...
Haberin yayılanma tarihi:13 Eylül 2019, Cuma

"Fikret Orman Çek Verdi Bankaya Gittiğimde Karşılıksız Çıktı"

Beşiktaş'tan Kasımpaşa'ya transfer olan Portekizli oyuncu Ricardo Quaresma, ayrılışı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

VEDALAŞAMADIM

Başkanın aldığı karar nedeniyle Beşiktaş’tan ayrılmak zorunda kaldım. Gönderiliş şeklimle bana yapılan bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum. Çünkü Beşiktaş taraftarıyla, takım arkadaşlarımla, tesislerde çalışanlarla vedalaşma şansı bulamadım. O yüzden bunun bana yapılan bir saygısızlık olduğunu düşünüyorum

BAŞKAN YÜZÜME KONUŞAMADI

"Fikret Orman, yüzüme konuşacak yüreği hiçbir zaman göstermedi. Serdar Adalı ile konuştuk. Beşiktaş'ta maaşlar 5 aydır yatmıyordu. Fikret Orman'ın bana verdiği çeki bankaya bozdurmaya gittiğimde çek karşılıksız çıktı. O, belki de bütün futbol dünyasında hiç konuşmak istemediğim belki de 1-2 kişiden biri. Ödemeler yapılmıyordu. Bu durumdan memnun değildik.  Böyle olursa ayrılacağımı söyledim. Bunun üzerine başkanın bana verdiği çek karşılıksız çıktı. Ben de kulübü FIFA'ya şikayet ettim. Kulübü, alacaklar nedeniyle FIFA'ya şikayet etmem onlar tarafından hoş karşılanmadı. Sonra da ayrılık sürecimi başlattılar."

BEŞİKTAŞ'I ÖZLEYECEĞİM

"Onlara çok büyük hayranlık duyuyorum. Minnettar olmam gereken bir grup varsa o da Beşiktaş taraftarı. Kötü oynadığım maçlarda dahi beni desteklediler, bu hayatım boyunca unutmayacağım bir şey. Vodafone Park atmosferini ve Beşiktaş’ı özleyeceğim. Orada ailemle beraber çok güzel zamanlar geçirdik. Beşiktaş, her zaman şampiyonluklar kazanmasını istediğim bir kulüp olarak kalacak." 

"Trivela, tanrının bana hediyesi. Futbolda trivela ile iz bıraktığımı düşünüyorum. Tanrıya şükrediyorum ki bu yeteneği bulabildim ve bununla futbolda iz bırakabildim. C.Ronaldo sürekli çalışıp kendini futbola adayan birisi. Yaklaşık 12 senedir her ödüle aday oluyor ve bununla alakalı da sürekli mücadelesini veriyor. Cristiano, benim için en iyisi olmaya devam edecek."

BEŞİKTAŞ & PORTO

"Fenerbahçe veya Galatasaray'dan teklif gelse kabul eder miydin?" sorusuna Ricardo Quaresma; "Türkiye'de Beşiktaş'tan başka bir takımda oynamak istemediğimi hep söyledim ama maalesef Beşiktaş başkanı beni istemedi. Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra Fenerbahçe veya Galatasaray'da oynamak benim için çok kolay olmazdı çünkü Beşiktaş'ı ve taraftarlarını çok seviyorum. Her zaman söylerim, Porto ve Beşkitaş benim kariyerimdeki en önemli iki takım ve her zaman kalbimde olacaklar."

"Unutamadığın gol hangisi?" sorusuna ise Quaresma; "Fenerbahçe'ye karşı ve Şampiyonlar Ligi'nde attığım golleri unutamıyorum.''

beIN

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

9 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki