''ŞEREFLİ MALATYA!''

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:12 Mayıs 2021, Çarşamba

Malatya’lı Çok Fazla Kardeşim/Dostum Var…

Yemin ediyorum, kavgaya girsem gözüm arkada olmaz.  Mertlikleri, civanlıkları, yiğitliklerine 7 düvel şahit. Ancak gel-gör ki Futbol rekabetinden bazı kişilerin şahsi menfaatleri ve karakter yoksunluğu, Beşiktaş ve Malatya arasında acı hatıralar bıraktı.

KARA LEKE 

1987 Yılının Mayıs Ayında oynanan Malatyaspor-Beşiktaş maçı, Türkiye Futbol ligleri tarihine kara bir leke olarak geçmişti. Aşağıda okuyacağınız cümleler dönemin Malatya forması giyen Şeyhmuz’un, bir Tv kanalına verdiği röportajda açık itiraflarıdır…

TEŞVİK PİRİMİ VE MALATYASPOR FORMASI GİYEN GALATASARAY’IN ESKİ OYUNCUSU METİN YILDIZ !’

‘Metin Yıldız, Malatyaspor’un futbolcusu.  Galatasaray’dan gelme. Tabi ki Galatasaray 14 yıl şampiyon olamamış… Beşiktaş'ı yenmemiz için Galatasaray'dan bize 2.5 Milyon para yatmıştı. O zaman bir Şahin parasıydı. 3 Milyona bir araba alıyordun nasip olmadı kaza yaptım. 2 Milyonunu arabaya harcadım.''

MALATYASPOR’DA 3 ESKİ GALATASARAY’LI

Tarih Beşiktaşlıları, hep acı tecrübelerle imtihan etti. Bu nedenle ‘BULUT’tan Nem Kapar’ olduk. 35 sene önce eski bir Gs’li cebini hak etmediği pis paralarla doldurduysa bugün eskiden Galatasaray forması giymiş Adem BÜYÜK, Semih KAYA ve Umut BULUT’un nasıl performans sergileyeceğini merak ve endişe etmeye sanırım hakkımız var.

Malatyaspor Başkanı Adil GEVREK’e BJK Eski Başkanı Fikret ORMAN’a Yakınlığından Dolayı Pek Isınamadım

Kaldırdığım birkaç telefondan sonra da Malatya şehrinin, kendisine çokta hürmet gösterdiği kanaatinde değilim. Geçmişte ki zamanı ile bugünkü halleri arasındaki farkın da farkındayım! Ticareti, aldığı işler konusunda birçok konuya vakıf olsam da şimdiki konumuz kendisi değil. Asıl konu MALATYA’LI ve MALATYASPOR’UN HAYSİYETİ-ONURU.

Geçmişte ne yaşandıysa yaşandı. ‘Dün Dündür, Bugün Bugündür’. Biz BEŞİKTAŞLILAR olarak yalnızca çıkıp futbolunu oynayan, elinden geleni yapan bir MALATYASPOR’U sahada istiyoruz. Gerisine, Hak eden kazansız der ‘Şerefli İkinciliklerimize’ gerekirse bir yensini daha ekleriz. Ama biliyorum ki en zor döneminde kendilerine stadının kapılarını açan BJK’yı ne 3 Milyon Malatya’lı unutur nede Malatyaspor sevdalıları.

Neticede TAKIM sizin, ŞEREF sizin, MALATYA hepimizin. Bundan gayrısı size kalmış...

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki