SON UYARI; ARTIK SEVABI-GÜNAHI KİMİN BOYNUNA?

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:23 Ağustos 2021, Pazartesi

KRİPTO PARA VAKALARI

-İstanbul Kağıthane’de evini satıp tüm parasını kripto paraya yatıran 50 yaşındaki emlakçı Caner Ünal’ın intiharının perde arkasından da Kripto borsası çıktı. (Milliyet)

-Bursa’da Avukat Arife Tuğba Çetinkaya, 12 Bin mağduru bulunan bir Kripto para vurgunu iddiasını yargıya ve gündeme taşıdı. Çetinkaya, 13-14 Milyon Doların yurtdışına kaçırılması iddiası üzerine durduklarını ifade etti. (Sözcü)

-Türkiye'de Kripto para piyasasında yaşanan dolandırıcılık olaylarının ardından yasal yollara başvuran mağdurlardan birisi, Kamu Denetçiliği Kurumuna (KDK) da şikayette bulundu. Sahte Kripto para borsalarının mağdur ettiği yatırımcılar, çeşitli yasal yollara başvurarak haklarını arıyor. (A.A.)

-Antalya'da bir villada 3 kişiyi silahla vurup intihar eden M.G. cinayetleri işlemesinin ardında yatan sebebin Kripto paralar yüzünden olduğu iddia edildi. (Trt Haber)

- Bitcoin Kripto para saadet zinciri' kurup, 328 kişiyi 24 Milyon lira dolandırdılar. Yapılan araştırmaların ardından İstanbul merkezli Ankara, İzmir, Antalya, Mersin, Bursa, Balıkesir, Manisa, Konya, Samsun, Van, Nevşehir, Eskişehir, Kocaeli, Sakarya’da düzenlenen baskınlarda şebeke mensubu 19 şüpheli ekiplerce yakalanıp gözaltına alındı. (DHA)

-Bir bilgisayar korsanının sistemindeki bir güvenlik açığından yararlanmasının ardından blockchain sitesi Poly Network'ten 600 Milyon Dolar çalındı. Liquid, büyük bir soyguna uğrayan tek Japon Kripto para birimi platformu değil. 2014 yılında Tokyo merkezli borsa MtGox, neredeyse Yarım Milyar Dolarlık bitcoin kaybolduktan sonra çöktü, Croincheck ise 2018'de 530 Milyon Dolarlık bir soygunda hacklendi. (BBC)

YUKARIDAKİ ÖRNEKLERE YÜZLER / BİNLERCESİNİ EKLEYEBİLİRİM

İnsanların, çeşitli yollarla yatırım yaparak kazanç sağlamasına karşı olan bir servet düşmanı değilim. Normal ticaret ve paradan anlamam, şifrelisi-Kriptolusuna hiç aklım ermez. Ancak BJK’nın böyle bir projeye imza atacağını duyduğum anda yaptığım araştırmalarda tek bir gerçekle yüzleştim. Kripto Para, Dünyada daha ayağı yere basan bir sistemin parçası değil. Görünen o ki her daim olduğu gibi birileri servetine servet katarken, hırsına yenik düşecek bazı kesimlerin fazlaca canı yanacak. 

VEBALİ BAŞKAN ÇEBİ ADNAN DALGAKIRAN-UMUT ŞENOL VE TÜM YÖNETİCİLERİN BOYNUNA

Beşiktaş’ı yönetenler ‘Transfer Dönemi Bitmeden Daha Fazla Harcama Yapabilmek İçin!’ böyle bir fırsat kaçırmamak adına hızlı davranmaya gayret etseler de, en azından en az riskli ve güçlü şirketle anlaşmak zorundalar. Yarın/öbür gün bir Siyah-Beyaz aşığının canı acımasın diye, haftalardır araştırdığım Kripto Para haber ve yazılarını sizlerle paylaşıyorum. Duyumlarıma göre çok kısa bir zaman içerisinde, idareciler hangi firma ile yola çıkacaklarına karar verecekler. (Bitci Asla Dünya İkincisi Değil!)  Başta Başkan Ahmet Nur ÇEBİ olmak üzere projeyi ilk günden bu yana ısrarla takipçisi olan Adnan DALGAKIRAN ve Umut ŞENOL’un, sonrasında da sessiz kalmayı tercih eden tüm Yönetim Kurulu üyelerinin Sevabı / Günahı ile veballeri boynuna. Hayatım boyunca inanın, yanılmayı bu kadar istediğim, başka bir konu olmamıştı.

En önemlisi unutulmamalıdır ki, bu Kripto parada kontrol Beşiktaş kulübünün elinde olmayacak.

Hak Edene Saygılarımla
     Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki