TÜRK FUTBOLUNU KARIŞTIRACAK OLAY İDDİA!

Erman Toroğlu, MHK başkanı Lale Orta'nın geçmiş haftalarda maç gözlemcilerini arayıp düşük not alan hakemlere yüksek not yazdırmasını istediğini söyledi...
Haberin yayılanma tarihi:07 Mayıs 2023, Pazar

'DÜŞÜK NOT ALANA DÜŞÜK NOT VERME' DEDİ;

"Bu sene Lale Orta ekibi geldikten sonra gözlemcilerden bazıları, bunların hangi maçlar olduğunu da biliyorum, maçları söylemiyorum ama büyük takım maçları olduğunu söyleyeyim sadece. Gözlemcinin birisi diğer gözlemciyi arıyor ne yapıyorsun ne ediyorsun diye birbirleriyle konuşuyorlar. Birisi bir maçla ilgili 3 tane siyah-beyaz hata var düşük puan vereceğim, diğeri de ben yüksek puan vereceğim diyor. Tamam nasıl bilirsen öyle yap diyorlar birbirlerine. Bunun üzerine düşük puan vericem ben diyen hakem raporunu yazıyor, ben yüksek puan vericem diyen hakem ise Lale Orta'yı arıyor. Diyor ki, benim öbür arkadaşım Siyah-Beyaz hatalar var diyerek düşük puanlı rapor yazacak diyor. Ben de yüksek vericem diyor. Bunun üzerine Lale Orta, düşük puan verecek olan gözlemciyi arıyor, puanını yükselt diyor. Yapamam diyor gözlemci ve sonra düşük puan veren gözlemciye bir daha maç vermiyorlar. Bu da eski bir FIFA hakemi"

"SADECE TFF BAŞKANI'NA ANLATIRIM"

Toroğlu bu tür hareketlerin ligi dizayn etme isteğiyle gerçekleştiğini belirterek, "Bunlar ligi dizayn ediyorlar, at yarıştırıyorlar. Bunu yapan maçları ona göre idare ettirir. TFF Başkanı'nın da bunlardan haberi yok. Sen kimsin Lale Orta bunları yapabiliyorsun?" sözlerini kullandı.

Toroğlu ayrıca olayın detaylarını ve isimleri, maçları tek tek ve sadece TFF Başkanı'na anlatabileceğini söyleyerek "Ben isimlerini, maçları biliyorum. Eğer TFF Başkanı isterse ona belgeleri verebilirim. Bir tek de ona verebilirim. İsterse anlatırım da. İsterse o gözlemciyi de yollarım onun yanına" açıklamasını yaptı.

Aspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki