YAPILAN FLAŞ TRANSFERLER TAMAMEN TOPLUMSAL BASKIDAN!

Maddi sıkıntılardan yakınan kulüp başkanları, büyük transferlere imza attı...
Haberin yayılanma tarihi:02 Şubat 2021, Salı

Süper Ligde, kış transfer dönemi sona erdi. Takımlar 'Limit Yasağı' olmasına rağmen, resmen transfer rekabetine girdi.

İşte Spor Yorumcularının Bu Konuda ki Görüşleri

SORU; Pandemi nedeniyle Avrupa ve dünyada transfer hız kesmişken, Türkiye'de büyüklerde transfer çılgınlığı yaşandı. Yeri geldiği zaman ekonomik olarak zorda olduklarını ifade eden, pandemi nedeniyle gelirlerinin düştüğünden dert yanan büyük kulüplerin bu davranışı yaman bir çelişkiye neden olmuyor mu? Yoksa bu transferler gerekli miydi?

ALİ GÜLTİKEN: Transfer olayı kulüplerimizin toplumu yönetmedeki en önemli konusu. Dünyanın en iyi takımı da olsanız, bir transfere ihtiyaç duyarsınız. Bizim ülkemizin şartları ekonomik yapılar nedeniyle çok daha sıkıntılı. Bu kadar sıkıntı yaşanmasına rağmen kulüpler bu toplumsal baskı ve başarı beklentisi nedeniyle riskleri sonuna kadar almaktan çekinmiyorlar. Şu anda yine böyle bir dönem yaşadık. Gelen oyunculara baktığımızda Cenk de Mesut da Onyekuru da İrfan Can da çok iyi oyuncular. Kulüplerine ciddi katkı yapacaklar, bundan kuşku yok.

22 OYUNCU ALAN FENERBAHÇE LİMİTLERE NASIL UYDU?

LEVENT TÜZEMEN: Türkiye Futbol Federasyonu, kulüpleri harcama konusunda dikkatle takip ettiğini söylüyor ama inanmıyorum. TFF şeffaf davranıyorsa tüm kulüplerin harcamalarını açıklamalıdır. TFF içindeki bir yönetici eğer Galatasaray Başkanı'na limitlerle ilgili, "Açıklayamayız, bunlar namahremdir" diyorsa TFF tarafsızlığını yitirmiştir.

Trabzonspor, Galatasaray ve Beşiktaş limitlere sadık kalarak bütçelerinin doğrultusunda transfer yapabiliyor. Ama 22 futbolcu tranfseri yapan Fenerbahçe'nin bu limitlere nasıl uyduğunu çok merak ediyorum. Çünkü Mesut Özil gibi kaliteli oyuncuların limitlere uyularak transfer edildiğini söylemek çok gerçekçi gelmiyor. Son dönemde 'Sponsor transferi' adı altında oyuncular alınmaya başlandı. Bu sponsorluk gelirlerinin ucu herhalde açık. TFF bunu açıklamadığı sürece, bir gün gelip UEFA el koyarsa dünyaya rezil oluruz.

DEVLER LİGİ İÇİN SON KOZLAR OYNANDI

ÖMER ÜRÜNDÜL: Olaya bakış açım şöyle; takımların hepsinde mali sıkıntılar var. Ama şampiyonluğa oynayan takımlar, maddi kaynak için mutlaka Şampiyonlar Ligi'ne kalmayı hedefliyorlar. Oradan büyük gelir sağlayacaklar. En az iki maç kazandıkları zaman bu gelir daha da artacak. Bir sonraki sene Devler Ligi'ne gitmek için eleme oynayacağımızdan herkes son kozlarını oynadı.

Sabah

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

3 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki