BJK SENATOSUNUN SEÇİMLERİNDE TARAFIM!

Makale yayınlanma tarihi:27 Temmuz 2019, Cumartesi - 14:54
hakanoncul1903 @ hotmail.com

SENATO; Ne kadar da derin bir tınısı ve söylemi var, öyle değil mi?

Kulübümün Divan Kurulunu, hep ‘BEŞİKTAŞ’IN SENATOSU’ olarak değerlendirdim. Üyelerini de; yaş ve tecrübeleri, birikimleri ile bu çerçeve içerisinde ayrı bir saygı ve hürmet göstermeye gayret ettim.

SENDE Mİ BRÜTÜS'LER

Siyah-Beyazlı Kulübün Divan Kurulu, yakın geçmişte Türk spor ve BJK tarihinde hiç görülmemiş entrikalar yaşadı. Koca bir ömrü Beşiktaş'a adamış, Başkanlık ve 12 sene Divan Kurulu Başkanlığı yapmış Yalçın KARADENİZ’i ''Kulübü idare edenleri, Beşiktaş'ın hızla yükselen borçlanmalarına karşı uyardığından dolayı'' görevden aldı. Bendeki ismi ‘SENATO’ olan Divan Kurulunun hikayesinde ‘BRÜTÜS’ler; BJK Yönetim Kurulunun tamamı, Feyyaz TUNCEL ve Yavuz ÖZEREN’dir.

TEVFİK YAMANTÜRK’ÜN RAKI İLE İMTİHANI

Yönetim Kurulunun adayı Tevfik Yamantürk’ün, meslek icabı tekrar aday olduğunu açıkladığı basın toplantısını takip ettim. Kurduğu bir cümle kendisi ile ilgili fikirlerimi pekiştirmeye yetti de arttı bile.

‘BJK’yı Rakı Masalarına Meze Etmemeye Devam Edeceğiz!’

Neresinden tutsanız, elinizde kalacak bir benzetme. Kim bu 116 yıllık Koca Çınarı ‘Rakı masalarına meze’ yapanlar?  Eğer böyle bir durum varsa, bizim bu hale gelmemizin sorumlusu sizi de aday gösteren Fikret ORMAN ve yönetimi değil midir? Şikayetiniz varsa Divan Kurulu Başkanı olarak gidin, hesap sorun. Kimi kime şikayet ediyorsunuz? Şimdiye kadar Maddi-manevi Beşiktaş'ın hiçbir sorununda, siz ve Yönetim Kurulu üyelerinizden tek bir uyarı duymadık. Sorununuz ‘Meze Edenler’ ile değilse ‘Rakıyla mı? Geçmişte Onursal Başkan Süleyman SEBA ile ilgili yaptığınız ‘Bir cebinde Beşiktaş'ın kasası, diğer cebinde Rakının leblebisi’ söylemi, tarihin çirkin sayfalarında çoktan yerini aldı. (Önümüzde ki günlerde, geniş bir şekilde bu konuyu da yazacağım)

ŞEREF NASIR YAPTI YİNE YAPAR

Yazının başında belirttiğim gibi. Ben bu seçimde tarafım ve taraf olmanın hakkını da, sonuna kadar teslim etmek için gayret göstereceğim. Şeref beyin, haza beyefendi bir kişiliği olduğundan sanırım hepimiz hem fikiriz. Çok uzun yıllardır kendisini tanırım. Daha azından kötü bir kelime dahi duymadım. Aynı Yalçın KARADENİZ’e yapılan haksızlık gibi, sosyal medya hesabından yazdığı bir yorum neticesinde çok sevdiği Beşiktaş’tan 5 yıl ayrı bırakıldı. Eski Divan Kurulu Başkanlığı döneminde de SENATOMUZ,  tek bir kötü olayla anılmadı. Bu sebeple nazımın geçtiği her BJK Divan Üyesinden, naif kişiliği ve nezaketi ile camiamıza çok yakışacağını, inandığım Şeref NASIR beyi desteklemesini rica ediyorum.

HAVADA UÇUŞAN UÇAK BİLETLERİ ve OTEL REZERVASYONLARI

Son olarak değinmeden geçemeyeceğim. 3 Ağustos Cumartesi günü yapılacak olan BJK Divan Kurulu seçimleri öncesi, yine şehir dışından gelecek olan üyelere harcanan OLMAYAN PARALARIMIZ ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Bırakın üyenin kendisini, yanında ki 2-3 misafirine bile Lüks otellerde yerler ayırtılarak rüya gibi bir İstanbul tatili vaat edilmekte. Personele maaş ödeyemez hale getirilen, yarınlarını git gide karanlığa mahkum eden krediler ile dönen Beşiktaş’ta konu ‘Koltuk Meselesi’ olduğunda yapılan İSRAF'ın haddi hesabı yok! 

İşte tam bu ve bunun gibi sebeplerden dolayı, BJK’yı yönetenlere ‘DUR!’ diyecek, Kulübün sigortası olacak eski gücündeki DİVAN KURULUNA tamda şimdi ihtiyacımız var.

BEŞİKTAŞ, SENİ ÇAĞIRIYOR BÜYÜK SENATOMUN DEĞERLİ ÜYESİ. GERİSİ, KARTAL YÜREĞİNE KALMIŞ!..

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL. 

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki