ORMAN'IN PRENSİ ÇEBİ'NİN GÖZDESİ MURADINA ERDİ!

Makale yayınlanma tarihi:05 Mart 2021, Cuma - 12:15
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Oldum Olası ‘Beşiktaş’ın Profesyonelleri’ Tanımlamasına Isınamadım

Beşiktaşlı, Beşiktaş Aşığı, Beşiktaş Gönüllüsü, Beşiktaş Taraftarı vs. gibi sıfatlar her daim bana daha samimi gelmiştir. Tabi yakın geçmişte hayatımızdan Levent ÇİFTER, Gökhan SARI gibi ‘Kendisine Profesyonel’ isimler geçtiği için, bu konuda camia olarak biraz yaralıyız!

Gelelim X Başkanın Prensi Yeni Başkanın Gözdesi O İsme (Yine-Yeniden Cenk SÜMER)

Fikret ORMAN döneminde Futbol A.Ş. Yönetim Kurulu bağımsız üyesi olarak görev alan, ayrıca kurulan çeşitli kurullar ve çalışma gruplarında hep bir koltuk kapan Cenk SÜMER, Ahmet Nur ÇEBİ yönetimi göreve geldikten sonra uçuşa geçmişti. Önce futbol A.Ş.'ye Başkan yapılmak istenen Sümer, gelen yoğun tepkiler sonucunda geri adım atılarak başkan vekilliği görevine layık görülmüştü. Futbol Şube'deki her transfer ve hamleden haberi olması gerektiğini her yerde yüksek sesle söyleyen Sümer, adeta futbolun tek patronuymuş gibi davranmaktaydı. Tabi bu tavırlara tepkiler gecikmedi…

Erdal TORUNOĞULLARI ve Emre KOCADAĞ'ın rahatsızlıklarını açıkça dillendirmelerinin ardından bu duruma Sergen Hoca'nın da tepkisi gecikmedi.

Huzursuzluğun farkına varan Başkan ÇEBİ, yapılan ilk Genel Kurul'da Cenk SÜMER'i A.Ş. Yönetim Kurulu'nun dışında bırakmıştı. Ancak Sümer'in futbol üzerindeki etkisi bitmemiş, Ümraniye'yi kendine mesken edinmişti. Yaşanan yeni gelişme ise gündeme bomba gibi düştü. Her devrin gözdesi, Beşiktaş'ın bordrolu çalışanı olmayı başararak muradına erdi. Pazarlama departmanının başına getirilmesi düşünülen Sümer'in bu pozisyonuna ilk tepkinin 2. Başkan Adnan DALGAKIRAN'dan geldiği zaten sürekli konuşuluyor.

Kadrolaşma Savaşları Hız Kesmeden Devam Ediyor

"Yeniden Yapılanma" ve "Kadrolaşma" hamlesi içinde olan Adnan DALGAKIRAN'ın yardım kampanyasında "muhteşem" iş çıkardığına inandığı bir çalışma arkadaşının bu göreve gelmesini istediği, bana kulübe yakın kaynaklarımdan gelen bilgiler arasından yalnızca bir tanesi. Diğer yandan, yıllardır Futbol A.Ş.'de görev yaparken eski CFO yeni CEO Seçil AYGÜN'ün patronu olan Cenk SÜMER'in yeni görevi sonucunda artık Aygün'ün altında çalışacak olması ise başka bir sorun gibi görünüyor.

Her fırsatta Aygün'den hoşlanmadığını yüksek sesle söyleyen Dalgakıran'ın şimdilik Sümer'in görevine itiraz etmeyeceği ve ikili arasındaki bu gerginliği fırsata çevirerek Aygün'den kurtulmayı hedeflediği düşünülüyor. Bununla birlikte Erol KAYNAR’ın ekibiyle beraber göreve gelmesi sonucu boşa düşen Buğra Kaan SÜER'in de pazarlama departmanında Cenk SÜMER’in sağ kolu olmasının, yakın gelecekte hiçte şaşırtıcı bir gelişme olmayacak gibi gözüküyor.

Şimdilik(!) Para-Pul, Avantaj-Maaş, Prim-Bonus işlerine girmiyorum bile. Çünkü bu camia yıllardır maalesef Gözdelerin, Prenslerin, Her Devrin Adamlarının çok yüksek rakamlarla ‘Profesyonelleştirilmesini’ normal karşılayan bir zihniyetle yönetiliyor!..

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.     

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 5 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki