TARİH FİKRET ORMAN’I BEŞİKTAŞ’IN EN ÇEKİNGEN BAŞKANI OLARAK YAZACAK!

Makale yayınlanma tarihi:04 Nisan 2019, Perşembe - 17:22
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Takip edenler bilirler. 8-10 senedir hiç bir yazı ve haberimde Başkan Fikret ORMAN hakkında Sayın, Fikret bey, Başkan Fikret ORMAN vb. hitabetlerden başka sıfatlar kullanmadım.

Röportaj, seminer, canlı yayın ve hatta dost meclislerinde ki sohbetlerimde de aynı titizlikle hareket ettim. Özel yaşantısı ile ilgili mecramda çok fazla haberlere yer vermemeye gayret ettim. Bu yaptıklarım kendisine olan saygımdan değil, Beşiktaş Başkanlık Makamına olan saygımdandır.

Bakın Ayn RAND bir Romanında ne yazmış;

‘Hile yapan, yalan söyleyen, ama görünüşte saygınmış gibi davranan adam. O aslında kendisinin namussuz olduğunu biliyor, ama başkaları onu namuslu sandığı için, çevreden bir saygı topluyor, oradan kendine elden düşme bir öz saygı çıkarıyor’… Bu sözlerden ben kendi adıma Saygı Alınmaz, Kazanılır dersini çıkarıyorum.

Yalçın KARADENİZ’e Yapılan Büyük Saygısızlık

Bilmem, Yalçın beyi tanırmısınız? Bilmeyenler için kısa bir özet geçeyim. Tam 50 yıldır Beşiktaş camiasına hizmet veriyor. Mehmet ÜSTÜNKAYA ve Süleyman SEBA zamanlarında 3 dönem genel sekreter yardımcılığı, amatör şubeler umumi kaptanlığı ve kulüp basın sözcülüğü görevlerini üstlendi. Arkadaşlarıyla birlikte 14 Sene sonra (1982) Şampiyonluğa imza attı. Yöneticiliği döneminde 12 sene, BJK’nın 1 bardak çayını bile içmeden Divan Başkanlığı görevini yürüttü. Kendisi ve makamının yasal hakkı olan BJK Bütçelerini, defalarca reddetti. Sekreter, şoför vb. gibi giderleri cebinden karşıladı. Kısa bir dönem Kulüp Başkanlığı yaptı. Gümrük Tekel Bakanlığı ve Gümrük Müsteşarlığı'nda çeşitli kademelerde görev aldı.

Beşiktaş’a adanan koca bir ömürden sonra kendisine reva görülen ise BJK Yönetim, Denetleme ve Disiplin Kurulları ile kol kola kurulan hareket birliği içinde hem Divan Başkanlığından el çektirildi, hem de Seçme ve Seçilme hakkı elinden alındı. O kadar ince detaylı bir plan uygulamaya koyuldu ki;  ‘Kınama’ cezası verilerek konu, Kongreye getirilmekten kaçırıldı. Eğer ceza olarak ‘İhraç’ kararı vermiş olsalar, BJK tüzüğü gereği konu Kongre üyelerine getirilecek ve Yalçın KARADENİZ’in aleyhine kaldırılacak bir tek el bulamayacaklarına kadar ince hesaplar yapıldı.

Fikret Bey Çekinmiyorsan Kaldır Cezaları!

Yalçın bey; BJK borçlanma konusunda tekeri patlamış kamyon gibi uçuruma gidiyor. Borç 2 MİLYAR’ı aştı’ dediği için, iki senedir mahkeme salonlarına mahkûm edildi. Yalnızca HUKUK/ADALET dedi ve tek bir röportaj vermedi. Tek bir cümle etmedi. Beşiktaş’ın zarar görmesini istemediği için, yalnızca sustu ve içine attı. 

Yalçın KARADENİZ gibi eski yöneticilerden Sinan VARDAR, BEŞİKTAŞ’ın meraklı ve araştırmacı çocuğu Ozan BİBER, doğruları her platformda söylemekten çekinmeyen Rüzgar SAĞNAK, Eski Divan Kurulu Başkanlarından Beşiktaş'ın beyefendisi Sn.Şeref NASIR, Okan BAŞARAN Ahmet GELBERİ vb. bir çok Beşiktaş sevdalısı sırf muhalif kişiliğinden dolayı çok sevdikleri Siyah-Beyaz camiadan el çektirilmek zorunda kaldılar.

Her fırsatta ‘Hodri Meydan’ çeken Sayın Başkan’a gayet açık bir teklifim var. Madden tıkanma durumuna getirdiğiniz Kulübümüzde, eğer gerçekten samimiyseniz kaldırın Cezaları.

İktidarın gücüne rağmen, yaptığınız kendi üyelerinize rağmen, içinde 5268 tuhaf kongre üyesi ve çarpık Kongre yapısına rağmen HODRİ MEYDANINIZA, HODRİ MEYDAN!

Kavgaya çağırıp mahalleden kaçan kişi olarak, Beşiktaş tarihinin en Çekingen Başkanı olarak anılmak istemiyorsanız, buyurun mühür sizde…

Seçim 12 Mayıs’ta. Daha bir aydan da fazla zaman var. Danışmanlarınız, yanınızdakiler usulünü bulmazsa bende birçok çözüm mevcut.  Yeter ki sizin niyetiniz safiyane, yüreğiniz keskin olsun. 

Aksi takdirde hem ‘Paralar Nerde’ hem ‘Çekingen Başkan’ benzetmeleri, siz var olduğunuz sürece ardınızı bırakmayacak. HODRİ MEYDAN!

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 10 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki