'4 BÜYÜKLERE UEFA SOPASI!'

Cemal ERSEN yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:24 Şubat 2024, Cumartesi

Süper Ligin  Dört Büyük Kulübü Finansal Performansları İle Avrupa’nın Öz Sermayede En Fazla Zarar Eden 10 Ekibi İçinde Yer Aldı;

Futbol Federasyonu günlük polemiklerin dışında kalma konusunda hayli becerikli. Başı sıkıştığı vakit kullanacağı en önemli argüman hakemler. Yabancı gözlemci macerası ve VAR kayıtlarının açıklanması ile ilgili kararın zamanlaması örnek.

Dikkatlerden Kaçmış Olabilir!

Hafta içinde UEFA’nın “Kulüp Finansmanı ve Yatırım Raporu” yayınlandı. Ligimizin dört büyük kulübü finansal performansları ile Avrupa’nın öz sermayede en fazla zarar eden 10 ekibi içinde yer aldı.

Durum Şöyle; Beşiktaş 151 milyon euro ile 4., Trabzonspor 110 milyon euro ile 5., Galatasaray 109 milyon euro ile 6. ve Fenerbahçe 82 milyon euro ile 7. sırada.

Bu bilgilerin TFF’nin ilgi alanına girmemiş olması tuhaf geliyor bana.

Biliyorsunuz, federasyonun “Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik” talimatı var. UEFA, ulusal federasyonları denetimle yükümlü kılıyor.

Bizde esnetilen talimatlar, kalem oyunları, sınırsız hoşgörü, UEFA’da ise şeffaflık ve katı kurallar var. Uzağa gitmeyin, son iki yılda liglerimizde kaç kulübe transfer yasağı geldi hatırlıyor musunuz? Sorumlusu, gerekli denetimi yapmayan ve kulüplere “kıyak” geçmeyi alışkanlık haline getiren futbol yönetimidir.

UEFA objektif davranmayan federasyonlara yaptırımlar öngörüyor. Not edin; yakında TFF’nin de başı derde girecek ve fatura can yakacak. Uyarılan kulüpler ise bilançolarını güçlendiremezlerse, Avrupa’dan men dahil ağır cezalarla karşılaşacaklar. Dolayısıyla hesap günü geldiğinde uyanık geçinenler, hangi masalı anlatacak merak ediyorum?

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki