AHMET NUR ÇEBİ'DEN HASAN ARAT'A CEVAP GECİKMEDİ; ''YALAN SÖYLÜYOR, ÇİRKİN İŞLERE İMZA ATIYOR!'

Ahmet Nur Çebi, Beşiktaş Kulübü Başkanı Hasan Arat’ın kendisi hakkında Türker’e yaptığı açıklamalara cevap verdi. Siyah Beyazlı kulübün eski başkanı Çebi, Türker’le yaptığı açıklamada Arat için çok sert ifadeler kullandı...
Haberin yayılanma tarihi:15 Mart 2024, Cuma

İŞTE O YAZI;

Beni bu kez de Sayın Ahmet Nur Çebi aradı. Beşiktaş Kulübü’nün önceki başkanı olan Sayın Çebi, mevcut başkan Hasan Arat’ın kendisiyle ilgili söylemiş olduğu ağır sözlere çok sert yanıt verdi.

Çebi, “Hasan Arat yalan söylüyor. Çok yanlış işler yapıyor. Çirkin işlere imza atıyor. Gereksiz ve yakışıksız işlerle zaman harcamasın, Beşiktaş’ın başarısı için uğraş versin” dedi.

Çebi: “Hasan Arat Yalanı Dolanı Bıraksın, Ciddi İşlerle Uğraşsın”

Ajansspor’da bugün benim kaleme aldığım “Hasan Arat: KPMG raporundan Ahmet Nur Çebi’yle ilgili bölümler çıkartılmış” başlıklı yazıyı büyük üzüntüyle okuduğunu belirten Çebi, “Atilla Bey, Hasan Arat’ın benimle ilgili söylemi külliyen yalan ve yanlış. KPMG adlı şirket tarafından hazırlanan raporda benim bulunmamam son derece normal. Çünkü o süreçte Fikret Orman’ın tek başına imza yetkisi vardı. Üstelik ben o süreçte kritik kararların ve işlerin içinde olmadım. Temsil yetkim fazla yoktu. Sadece hentbolla ilgili bir durum oluştu, onu da arabulucular vasıtasıyla çözümledik. Durum böyleyken KPMG raporunda benimle ilgili bir durum oluşmaması gayet doğal. Rapordan benimle ilgili bölümlerin çıkartıldığı iddiası son derece çirkin. Rapordaki yoktu ki çıkartılsın. Hasan Arat yalanı dolanı bıraksın, ciddi işlerle uğraşsın.” şeklinde konuştu.

“Arat’ın Bu Gidişatı Hiç İyi Değil. Hemen Her Sözü Boş Çıktı”

Kendisinin ve arkadaşlarının gerek parasal anlamda gerekse diğer konularda her türlü fedakârlığı yaptığını vurgulayan Çebi şöyle devam etti:

“Beşiktaş’ta üç futbolcunun satışında devrede oldum. Bu futbolcular da Cenk Tosun, Atınç ve Ersan Gülüm. Kulübümüz üçünde de büyük kazanç sağladı. Hatta öyle büyük kazanç sağladık ki Fikret Orman bile çok şaşırdı. Ayrıca Demba Ba’nın çok ucuza alınmasını sağladım, sonra da 2-3 katına sattık. Diğer parasal konularda ve önemli icraatlarda diğer kişiler imza attı. Mesela Umut Güner önce transferlerden sorumluydu. Daha sonra stat yapımında da sorumlu oldu. Hasan Arat ve arkadaşları geçmişte Beşiktaş adına ne yaptı, ne katkı sağladı, nasıl yardım sağladı, bilen var mı? Bizim güzel icraatlarımızı ve müthiş desteğimizi yok sayan Hasan Arat, ne yazık ki çok saldırgan bir tutum içine girdi. Bugüne kadar Beşiktaş’a hiçbir katkısı bulunmayan Arat’ın bu gidişatı hiç iyi değil. Hemen her sözü boş çıktı. 200 ülkeden 10 dakikada her kapıyı açacağını söyleyen Arat’ın içine düştüğü durumu hep beraber gördük.”

“Özür Dilemeye Bile Başladı”

Başkan Hasan Arat’ın dile getirmiş olduğu Beşiktaş Stadı altındaki imalathane, Göksel konseri ve Gökhan İnler sözleşmesi başta olmak üzere hemen hemen tüm iddiaların gerçeği yansıtmadığını kaydeden Ahmet Nur Çebi şöyle devam etti:

“Hasan Arat ayıp ediyor, sadece bana değil tüm camiaya ayıp ediyor. Mali kongrede söylediklerinin yalan olduğunu hemen herkes biliyor. Bu yüzden birilerinden özür dilemeye bile başladı. Ben kendi dönemimin bile araştırılmasını istedim. Gerçeklerin ortaya çıkması için uğraş verdim. Ama Hasan Arat hiçbir şeyi araştırmadan, bilmeden, öğrenmeden her yere saldırıyor, hak yiyor, yalan söylüyor. Hasan Arat önce araştırsın ve öğrensin, sonra konuşmaya başlasın. En kısa zamanda bir basın toplantısı düzenleyeceğim ve tüm gerçekleri belgelerle açıklayacağım. Hasan Arat’a gereken cevabı da vereceğim.”

Ajansspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

5 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki