''ENDİŞEYE MAHAL VAR MI?''

Ergin ASLAN yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:04 Haziran 2024, Salı

Beşiktaş’ta Gündem Yine Teknik Direktörün Kim Olacağı;

Siyah-Beyazlı kulübün son 3 sezonu adeta teknik direktör krizleri ile geçti. Sergen Yalçın ile yakalanan şampiyonluğun ardından imzaların gecikmesi ile başlayan kriz, kurumsal olarak hala yönetim/teknik direktör ekseninde aşılmış değil.

Sergen Yalçın Dahil 3 Sezonda Toplam 8 Farklı Teknik Adam Görev Yaptı!

Beşiktaş’ta. Bu durumdan ders alınmış olması gerekirdi. Hasan Arat yönetimi, Ahmet Nur Çebi yönetimini özellikle futbolda yaptığı yanlışlara itiraz ederek göreve aday oldu ve büyük bir teveccühle seçildi. Geride kalan süreçte Ziraat Türkiye Kupası elbette büyük bir başarıdır. Ancak teknik direktör seçimi ve kadro planlamasında henüz beklenilen performans ortaya koyulmuş değil.

Beşiktaş’ın Bir An Önce Yol Alması Gerekiyor!

Çünkü rakiplerine göre işi daha zor. Fenerbahçe, Mourinho hamlesi ile büyük sükse yaptı ve hocasını erkenden belirledi. Zaten hazır bir kadrosu bulunan Fenerbahçe, yapacağı birkaç takviye ile yeni sezona eksiksiz bir giriş yapacak. Son iki sezonun şampiyonu Galatasaray’da da teknik adam konusunda bir tereddüt yok. Okan Buruk, güçlü bir şekilde yoluna devam edecektir. Trabzonspor’da da şu anda bir teknik adam gündemi yok.

Büyük kulüplerin arasında Beşiktaş’ın diğerlerine göre ekstra zor bir durumu var. O da kadronun neredeyse tamamen yenilenecek olması. Kadrodaki yabancıların en az 10'u ile yollar ayrılacak. Gelecek teknik direktör nasıl bir oyun oynatmak istiyor? Bu oyun anlayışına göre kadrodan kimler devam edebilir. Teknik adama verilecek kadro derinliği, yerli kalitesi vs. nasıl olacak. Çünkü ismi geçen teknik adamların farklı farklı tarzları var. O nedenle Siyah-Beyazlıların bu kararsızlık ortamından bir an önce sıyrılıp, Beşiktaş gerçeklerine en uygun teknik adamı bir an önce takımın başına getirmesi gerekiyor.

Hiç gündemde yokken ve Beşiktaş taraftarının da hiç böyle bir beklentisi yokken durduk yere Mourinho ile ilgili oluşturulan gündem hem başkanı hem de yönetimi zora soktu. O yüzden yönetim içerisinde fikir ayrılıkları olsa bile, hoca konusunda müşterek bir yere gelinmeli ve konu kapanmalı. Herkese göre teknik adam bulamazsın ve herkesi memnun edemezsin. Beşiktaş’ın başına son yıllarda ne geldiyse bu kararsızlıktan ve bu gecikmelerden dolayı geldi. Daha geçtiğimiz devre arasında Santos’a giden süreç de gecikmişlikten ve karasızlıktan kaynaklandı. Santos’un oyun anlayışı dahi hesap edilmeden alelacele takımın başına getirildi. Hikaye erken bitti.

Santos Gideli Epey Oldu!

Serdar Topraktepe’den sonra yeni bir ismin geleceğini Serdar Hoca dahil herkes biliyor. Yani bu durum uzun süredir belli. Şimdiye kadar bunun planlaması yapılması lazımdı. Hala daha 5-6 adayla görüşme devam ediyorsa burada net bir plandan söz edemeyiz. Başkan Hasan Arat, bütün iyi niyetiyle yoğun bir çalışma yürütse de, kulübün maddi imkanları kendisini zorluyor. Gelinen noktada ise, bu gecikmeler ve kararsızlıklar gelecek adına Beşiktaşlılar’ı endişelendiriyor. Endişeye mahal var mı yok mu, onu da yönetimin yakın zamanda yapacağı hamleler gösterecek.

Yeni Şafak

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki