ESKİ TFF BAŞKANI KAYITLARI SIZDIRDIĞINDAN ŞÜPHELENDİĞİ İSMİ AÇIKLADI!

TÜRKİYE Futbol Federasyonu Onursal Başkanı Şenes Erzik, “VAR kayıtlarının sızdırılması ilginç bir konu. Bunu kimin yaptığı konuşuluyor. Bence başlarındaki kişiye, Hugh Dallas’a soracaksınız bunu. O sızdırmış olabilir” ifadelerini kullandı...
Haberin yayılanma tarihi:29 Mart 2024, Cuma

Malu, Türk Futbolunda Tarihin En Karmaşık, En Tartışmalı Ve En Keyifsiz Sezonlarından Birine Tanıklık Ediyoruz;

Bu tabloya en çok üzülenlerden biri ise futbolunun önemli şahsiyetlerinden olan Şenes Erzik. Ülkemizin seçimle iş başına gelmiş ilk Federasyon Başkanı. UEFA ve FIFA’da uzun yıllar görev yapmış, bilgisi ve deneyimiyle saygınlık kazanmış bir isim. Aynı zamanda federasyonun tek ve son Onursal başkanı. Son dört ay içinde yaşananları bir üst akıl olarak değerlendirmesi için fikirlerini sordum.

Duayen Futbol Adamının Gündeme Dair Görüşleri Şöyle:

- Üzgünüm ama bugünleri yıllar öncesinde görmüş ve kitabımda “vay vay vay” demiştim. Haklı çıktığım için mutlu değilim. Bir hakemin dayak yemesi ne demektir ya? Demek birileri önceden plan yapmış, ancak yetkili kurumlar bunu ön görememiş, önlem alamamış. Baksanıza duruma, hakem konuşmayan kimse var mı? Hakemlik bambaşka bir iş. Onları yönetmek ise çok daha farklı meziyetler gerektirir. Geldiğimiz nokta filan yok. Geçmişte ne isimler vardı hakemlikte. Aralarında kötüleri de vardı, ben onlara berduş derdim. Zaman içinde kaybolup gittiler. Ama bugün bakıyorum, geçmişin o kalitesi yok maalesef. Neden diye soracağımız makam şu andaki yöneticiler olmalı.

- VAR kayıtlarının sızdırılması ilginç bir konu. Bunu kimin yaptığı konuşuluyor. Bence başlarındaki kişiye, Hugh Dallas’a soracaksınız bunu. O sızdırmış olabilir. Benim UEFA’da görev yaptığım dönemde hakemimdi. Tanırım az çok. Bazı hatalarını görmüştüm. Sıkılınca yüzü kızarır. Yayınlanan VAR konuşmalarını dinliyorum, prosedürün dışına çıkılmış. Geçen dönemde Jaap Uilenberg vardı ülkemizde. Düzgün bir adamdı, neden gönderdiler bilmiyorum. Hakeme bak diyorlar, ben de öğretmenlerine bak diyorum. Sadece Hugh Dallas’a değil, Federasyona ve MHK’ye de bakmak gerek. At sahibine göre kişner.

- Yabancı gözlemciden sonra yabancı hakem getirme konusu gündemde. Bana göre yapamazlar. Bunu yaparlarsa gittin demektir. Hepsine ‘güle güle’ derim. O ne demek, yabancı hakem ne demek? Sadece bizim hakemler mi suçlu? Zaten kendileri gidecek. Yani Futbol Federasyonu. Yaşananlar ayyuka çıktı. Bütün dünya gördü. Çıkmış yetti artık diyor. TFF başkanı da MHK başkanı da bilmiyor, anlamıyor.

Cemal Ersen / Milliyet

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki