FORMULA PİSTİNDEN YEŞİL SAHALARA!

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı’na aday olan Erdal Alkış, İstanbul Park ihalesini kazanan Lale Cander’in yönetim kurulunda olacağını açıkladı...
Haberin yayılanma tarihi:01 Haziran 2024, Cumartesi

FUTBOLDA YENİ DÖNEM;

Türkiye Futbol Federasyonu'nda (TFF) temmuz ayında yapılması planlanan başkanlık seçiminde ilk aday iş insanı Erdal Alkış oldu. Alkış, nisan ayında sosyal medya platformu X üzerinden yaptığı paylaşımda TFF başkanlığına aday olduğunu duyurdu. Geçtiğimiz günlerde bir toplantı düzenleyerek Türk futboluna dair tespitlerini ve vizyonunu paylaşan Alkış, “Türk futbolunda yeni bir dönemi başlatmak istiyorum” dedi.

“BİZE BİR KADIN ELİ OLARAK AYRICA DEĞER KATACAK”

Alkış dün de sosyal iş ağında bir paylaşım yaparak TFF’yle ilgili çalışmaları kapsamıhda yeni bir gelişmeyi duyurdu. Alkış, “TFF yolculuğumuzda çok güzel gelişmeler yaşıyoruz. Bu değişikliği gerçekleştirmek için çalışmalarımıza aynen devam ediyoruz. Bu süreçte Pirelli Yönetim Kurulu Başkanı sayın Lale Cander, TFF yönetim kurulu üyesi olarak aramıza katıldı. Bize bir kadın eli olarak ayrıca değer katacağından şüphemiz yok. Birlikte nice güzel zaferler elde etmek üzere” ifadelerini kullandı.

KİMDİR?

Erdal Alkış, ilk firmasını 1986 yılında Kayseri'de kurmuş. İlgi alanlarını teknoloji, tarım, çevre, futbol yöneticiliği, hava-deniz limanı işletmeciliği ve enerji sektörleri olarak nitelendiren Alkış, Türk-Hint İş Konseyi’nin eski başkanlarından.

LALE CANDER

Pirelli Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Lale Cander ise aynı zamanda 2 Nisan 2024’te yapılan ihale ile İstanbul Park’ın işletme hakkını 30 yıllığına üstlenen Can Eğitim ve Bilim Kurumları’nın ortağı.

Patronlar Dünyası

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 7 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki