'GHEZZAL'IN GİTMESİ BÜYÜK EKSİKLİK OLUŞTURUR!'

Kara Kartal'ın efsane ismi Ali Gültiken, Rachid Ghezzal'ın Galatasaray'a olası transferiyle ilgili çarpıcı açıklamalar yaptı...
Haberin yayılanma tarihi:20 Temmuz 2021, Salı

Beşiktaş Ghezzal'ı Alamazsa Ne Kaybeder Oyuncu Galatasaray'a Giderse Ne Olur?

"Ghezzal, Beşiktaş'ın şampiyonluğunda öne çıkan iki isimden bir tanesiydi. Aboubakar ile Beşiktaş'ın 49 golüne imza attılar. Yani baktığınızda şampiyonluk onlar üzerinden geldi. Ghezzal'ın bir özelliği daha var, kanat oyuncusu olmasına rağmen oyun aklı var. Oynadığı kadar oynatıyor ve attırıyor. Larin, bu kadar golün altına imza attıysa, bu tamamen Ghezzal'ın becerisiyle alakalı.

MACERAYA GEREK VAR MI?

Böyle bir oyuncunun Beşiktaş'tan gidecek olması hiç şüphesiz büyük bir eksiklik. Elbette kanat oyuncusu bulabilirsiniz, elbette gol attıracak birçok oyuncu bulabilirsiniz ama 'Elinizde yaptığını bildiğiniz bir oyuncu varken maceraya gerek var mı?' diye de sormak gerekir. Bir de rakiplerle karşılaştırdığınızda, iyi kanat oyuncuları olmasına rağmen aynı faydaları ne kadar sağlayabildiler bunun cevabına da bakmak gerekir. O yüzden Ghezzal, Beşiktaş için çok önemli bir oyuncu. İmkânlar zorlanarak takımda kalmasında fayda var. Galatasaray ya da başka bir takıma gitmesi psikolojik anlamda sıkıntı yaratır. Kalite anlamında da büyük bir eksiklik oluşturur.

KENAN'I HANGİ AMAÇLA TRANSFER ETTİĞİNİZ ÖNEMLİ

Salih Uçan için 'tam isabet' yorumları yapılıyor. Bir de Kenan Karaman alındı. Beşiktaş transfer politikasında yanlış mı yaptı, bundan sonra nasıl davranmalı?

Kenan'ı hangi amaçla transfer ettiğiniz önemli. Hangi pozisyonda kullanacaksınız. Beşiktaş mutlaka merkeze bir veya iki santrfor alacak. Almalı da... Buna Larin'i de ilave ederken, Kenan'la beraber, natifli bir kadro oluşturulmuş olur. Sergen Hoca'nın da 'Başka bir oyuncu istemiyorum' diye düşündüğünü zannetmiyorum. Milli Takım performansında da gördüğümüz gibi Kenan iyi bir profesyonel. Aldığı süreler içinde faydası dokunacaktır. Ama transfer amacının takım içinde natifler olduğunu düşünüyorum.

Sabah   

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki