SANTOS İLE İLGİLİ PORTEKİZ BASININDAN OLAY İDDİA!

Beşiktaş Futbol Kulübü, teknik direktörlük koltuğuna Fernando Santos'u getirerek futbol dünyasında önemli bir transfer gerçekleştirdi. Ancak ünlü hocanın imza töreninde yaşananlar ve ardından ortaya çıkan vergi kaçırma iddiaları, bu önemli transferi gölgede bıraktı...
Haberin yayılanma tarihi:31 Mart 2024, Pazar

Portekiz Medyasında Daha Önce Geniş Yer Bulan Haberlere Göre Fernando Santos, Portekiz Futbol Federasyonu'ndan Aldığı Ücreti Düşük Göstererek Vergi Kaçırmakla Suçlanmıştı;

Beşiktaş'a gelen teknik direktör Santos imza töreninde bir basın mensubunun hocanın alacağı ücreti sorması ise olay olmuştu. Santos, panik halinde Beşiktaş Başkanı Hasan Arat'a dönerek, 'Alacağım ücreti söylemeyin' demesiyle dikkat çekmişti. Yeniçağ'ın Şerafettin Tilki mahlaslı yazarının açıkladığına göre, Santos yıllık 9.7 Milyon Euro'luk kazancını sadece 60 Bin Euro olarak beyan ettiği ve sonucunda Portekiz Maliyesi tarafından kendisine 4.5 Milyon Euro tutarında bir ceza kesildiği belirtildi.

BORCUNU BEŞİKTAŞ MI ÖDEYECEK?

Santos'un bu durumu, "Federasyon ile aramızda sadece hizmet modeli anlaşması yapıldı" şeklindeki savunmasıyla hafifletmeye çalıştığı ancak sonuçta cezanın ödenmesine hükmedildiği ifade edildi. Para cezasını ödemediği takdirde 2 ila 7 yıl arasında hapis cezasına mahkum olabileceği iddialar arasında.

Santos'a kesilen ceza tutarının ise imza toplantısında cevaplanmayan maaş sorusuyla dikkat çekti.

Santos yıllık Beşiktaş'tan alacağı ücretin ise 4,5 Milyon Euro olduğu öğrenildi. Santos'un bu cezayı Beşiktaş'a ödeteceği iddialar arasında.

Odatv

Etiketler: Santos   BEŞİKTAŞ   www.duydukmu.com  

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

10 + 9 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki