RAPORLARA SANSÜR SUÇTUR!

Makale yayınlanma tarihi:25 Aralık 2021, Cumartesi - 11:59

RAPORLAR ACIKLANSIN HESAP SORULSUN 

Tantan, camianın en ufak karanlık nokta kalmadan bütün dönemlerin bilgilerine açık şekilde ulaşması gerektiğini belirtip “Raporlar açıklanmalı, gerçekler ortaya çıkmalı” dedi.BEŞIKTAŞ’IN mali ve idari genel kurulu öncesi önce camianın önde gelen isimlerinden efsane polis müdürü ve eski İçişleri Bakanı Sadettin Tantan çok önemli açıklamalarda bulundu.

CAMİAYA HESABI VERİLMELİ

Tantan, Beşiktaş camiasının en ufak karanlık nokta kalmadan bütün dönemlerin bilgilerine açık şekilde ulaşması gerektiğini belirterek, “Raporlar açıklanmalı gerçekler ortaya çıkmalı” dedi. Beşiktaş Yüksek Divan Kurulu üyesi Sadettin Tantan genel kurul değerlendirmesine şu sözlerle devam etti: “Sadece son 10 yıl değil gerekirse daha geriye de gidilmeli ve Beşiktaş’ın 1 delikli kuruşunun bile nerelere, ne şekilde harcandığının hesabı, camiaya verilmeli.”

RAPORLARA SANSÜR SUÇTUR!

“AHMET Nur Çebi’nin hazırlattığı KPMG raporu bu sebepten büyük önem arz ediyor. Ayrıca geçmiş dönemlerde hazırlanan ve üyelerle paylaşılmayan raporlar varsa onlar da bu genel kurula getirilip ortaya konmalı. Raporlar açıklanırken kesinlikle sansür uygulanmamalı. Olası sansür suçtur! Kulüpleri, dürüstlük ve şeffaflık kurtarır. Hesap günü yaklaştıkça ortamı gerip gündemi gerçek çizgisinden uzaklaştırmak isteyenlerin önü kesilmelidir. Kişilerin kavgaları aslında günahlarını, yanlışlıklarını örttükleri bir tiyatro organizasyonundan başka bir şey değildir.” 

KULÜPLERDE DOMİNO ETKİSİ YARATIR

“SON 10 yılın hesap dökümünün ortaya konması bütün kulüplere örnek olacak yeni bir şeffaflık dönemini de başlatacaktır. Beşiktaş’ın gerçekleriyle yüzleşmesi, herkesi harekete geçirecek bir domino etkisi yaratacaktır. Birilerinin resmen yargılanması gerekiyorsa bu konuda da cesur adımlar atılmalı. Suç varsa, hak eden cezasını çekmeli. Çebi ve ekibi, tarihi sorgulamayı hakkını vererek yaparsa camianın desteğini alır.”

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

8 + 5 = ?

 

Yazarın Bazı Diğer Makaleleri

    En Son Haberler
  AnketTümü
  Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
   
  haber yazılımı: buki