SERGEN HOCANIN SÖZLEŞMESİ NEREDE?

Makale yayınlanma tarihi:02 Temmuz 2021, Cuma - 11:35
hakanoncul1903 @ hotmail.com

Sergen YALÇIN Onbinler Önünde Beşiktaş’a İmza Atarken Aynen Şu Şekilde Yazmıştım;

‘Takımın Başına Kimi Getirdiğinizi ve Hangi Şartlarla Çalışacağınıza Dikkat Edin. Zira Sergen Hocanın Adıyla Gelen Binlerce Kişiyi Tüm Yönetim Kurulu Üyeleri Aynı Anda Düğün Yapsa Yine Toplayamaz…’

İMZALAR SEZON ORTASINDA ATILMALIYDI

Türkiye’de Şampiyon olan takımın, özellikle Şampiyonlar Ligi gibi dev bir hedefi varken zaman kaybetmek gibi bir lüksü olamaz. Oralar başka bir tecrübe, aynı zamanda büyük bir gelir kapısı. Ancak Beşiktaş maalesef haftalarca Sergen YALÇIN’ın imzası konusunu ile yatıp kalktı. Bugün gelinen son nokta ise hoca ile anlaşma tamam, ancak imza YOK! Aslında bu konu sezon daha bitmeden çözülmesi gerekiyordu. Böylelikle Siyah-Beyazlı Kulübe ilk geldiğinde 7 MİLYON TL’ye imza atan genç teknik adama 1 Yıllığına 30-40 MİLYON TL (Bonus ve Primler Dahil) ödemek zorunda kalmazdı.

‘ARKADAŞINI SÖYLE BANA KİM OLDUĞUNU SÖYLEYEYİM SANA’

Sergen futbolculuğundan bu yana, hiçbir zaman ele-avuca gelen bir kişilik olmadı. Belki de biz onu, bu orijinal halleri ile çok sevdik. Kendisini geçmişte en verimli çağlarında ‘…. Yönetici varsa ben yokum’ diyerek Fenerbahçe-Galatasaray formalarını giyerken de hatırlarız. Ardından 100. Yılda gelip ‘Sergen ‘Attı Şampiyonluk Geldi’ muhteşem sezonunu da…

Ancak şimdi devir değişti. Futbolcuyken Sergen YALÇIN olan bu zor kişilik, artık BJK Futbol takımının 1 numarası Sergen HOCA oluverdi. Sorumluklar büyüdü. Attığı her adım, söylediği her söz Siyah-Beyazı bağlar hale geldi. Menajer Hakan KORKMAZ ile sıkı dostluğu, ilişki yumağına dönüşür mü? Diye yönetenler, sesli düşünmeye başladı! Cenk SÜMER’i ‘Bir Varmış-Bir Yokmuş’ üst başlığında Mehter marşıyla alıp, İzmir Marşıyla gönderi(LER!) Her zaman saygılı bir kişi olarak bildiğimiz Ozan KÖPRÜLÜ’nün, kendisine olan saygısı ve geçmişini unutmak üzere olduğunu görüyor ve duyuyoruz. İşte bunlar BEŞİKTAŞ adına, endişelerimden bir kaçı!

BAŞKAN ÇEBİ RİSKİ SATIN ALDI

Birçok gazete ve gazeteci (+Duyumcular) ‘Sergen YALÇIN imzaladı. Anlaşma Tamam. Hoca İle Devam…’ Manşetleri atarken, haftalarca ekip olarak bu haberlerin doğru olmadığının altını çizdik. (Anlaşma Tamam İmza Halen Yok!) İdarecilerden de B-C-D… planlarını masaya yatırdığın ‘Sağır Sultanın’ Ananesi Bile Duydu. Başkan Ahmet Nur ÇEBİ olası doğabilecek bir Hoca Krizinin Altından kalkamayacağını anlayarak, Sergen’in evinin hemen yanı başında ki Emre KOCADAĞ’ın evine gitme pahasına ‘Krizi Parası Neyse Verdi Ve Satın Aldı’. Mesele bu kadar basit.

Mesele o dur ki Beşiktaş ve Sergen YALÇIN’ın 1 yıl daha devam edebilmesi için, ortada bir sözleşme olması gerekiyor ve o sözleşme Kulüpte YOK! Kulüpte olmadığına göre geriye bir tana seçenek kalıyor. Ama yok artık o kadar da değildir öyle değil mi? Siyah-Beyazlı yönetimde bir sürü kendi işinin patronu koca–koca iş insanları mevcut. İnsan şirketine CEO, Müdür, idareci alırken sözleşme ve şartları karşı tarafın belirlemesine müsaade edebilir mi? Hal böyle olursa, o kişiyi kontrol edebilir mi?

Hak Edene Saygılarımla

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

7 + 6 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki