1 DAKİKA!

Alen Markaryan yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:29 Nisan 2019, Pazartesi

Vicdanımızın ve hassasiyetimizin tam goncasındaki çocuklarımıza uzanmaya çalışan kirli ellere yönelik yapılan protestoya, tribünlerden sonra futbolcular da destek veriyordu.

Çocuk istismarına karşı tribünde gerçekleştirilen, “1 dakika sessizlik”ten sonra, futbolcular da “1 dakika topa dokunmama” eylemiyle isyan bayrağını çekmişti. Bu tip insanlık dışı sapkınlıkların köklerini kurutmak istiyorsak, toplum olarak hep beraber hareket etmemiz gerektiğinin fotoğrafı çekildi Şeref Bey’de.

Yüreğinize Sağlık

1 dakikalık “Sessiz çığlık”tan sonra maç başladığında, Beşiktaş’ın defansı çok önde kurduğunu ve buna dayalı da kontralar yediğini de gördük. İlk 8 dakikayı maç başındaki sessizliğe (!)

uyarak geçirdikten sonra, ilk haykırış, son haftaların formda futbolcusu Burak’tan geldi. Önündeki boş alana atılan topu önce yakaladı, sonra sağa çekerek önünü boşalttı. Sert ve düzgün bir vuruşla tabelayı değiştiriverdi: 1-0.

İlk yarının geneline baktığımızda Ankaragücü’nün daha çok topla oynadığını görüyorduk. Zaten Karius’un kurtarışlarını üst üste koyarsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Daha da üstüne konuşursak, inanılmaz bir top kaybı oranıyla oynadığımızı söyleyebiliriz.

İkinci yarının başı da ilk yarının içi gibiydi. Rakip takım topla daha çok haşırneşir, biz hâlâ dağınıktık. Vida toparladı. İsmine yakışır şekilde pekiştirdi ortalığı. Önce topu orta sahada kaptı, pasını verdi, ceza sahasına koştu ve boşta kalan topa dokunda. Eee daha ne yapsın: 2-0.

Çorabın söküğünü yakalamış, ipi çekip duruyorduk. Peşine 3 oldu. Biraz evvel Vida’ya gol ortası yapan Burak bu sefer penaltı noktasının başındaydı. 2. düzgün vuruşu da gol oldu Burak’ın: 3-0.

Sonra rahatladık ya, öyle hemen havaya girmeyin dedi hakem. İlla ki moralimizi bozacak. Önce korner beklerken VAR’a gidip penaltı verdi. Hadi dedik eyvallah. Penaltıyı kurtardı Karius, sonra da auta attılar topu zaten. Herkes günün başarılı ismi Karius’u kutlarken bir daha VAR’a gitti hakem. Eee bu sefer ne VAR dedik? Ceza sahasına girmişmişiz! Öyle dedi. Artık kızamıyorum da. Vallahi de billahi de gülmem geliyor iyi mi! Zaten en güzel cevabı 1 dakika sonra Ljajic topun dibine girerek verdi!!! 4-1.

Evet, bu maçın bitmesinden ziyade haftaya oynanacak G.Saray maçının başlamasını beklemeye geçtik. Dananın kuyruğu kimin elinde kalacak bakalım.

Akşam

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 8 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki