ABRAMOVİCH BEŞİKTAŞ'I GÖZETLİYOR!

İngiltere Premier Ligi ekiplerinden Chelsea'ye satmak zorunda kalan Rus iş insanı Roman Abramovich'in Türkiye'den bir kulüp almayı düşündüğü ve İstanbul'da yeni bir yaşama başlayacağı iddia edildi...
Haberin yayılanma tarihi:22 Aralık 2022, Perşembe

Türkiye'den Kulüp Mü Alıyor?

İspanyol Marca gazetesinin gazetesinin haberine göre; Chelsea'nin eski sahibi uzun süredir İstanbul'da kalıyor. 19 yıl Chelsea'nin sahipliğini yapan Rus insanı, Türkiye'den bir kulüp satın almak istiyor. İngiltere Hükümetinin, Rusya'ya yönelik yaptırım kararının ardından Chelsea'yi satmak zorunda kalan Abramovich'e Avrupa Birliği'nden (AB) de olumsuz haber gelmişti. AB'nin de ambargo kararıyla birlikte varlıklarının, birlik üyesi ülkelerde dondurulması veya alınması tehlikesi ortaya çıktı.

Türkiye Rusya'nın Ukrayna'yı İşgalinin Ardından Bu Ülkeye Yönelik Herhangi Bir Yaptırım Kararı Almadı

Abramovich de daha sonra 1.2 Milyar Dolar'lık yatıyla İstanbul'a hareket geçti. Son aylarda da zamanının büyük bir bölümünü bu Türkiye'de geçiriyor. Bazen sabahları Rumeli Hisar yakınındaki bir kahvede kahve içerek daha sonra yürüyüş yapıyor. Türk futbol devi Beşiktaş'ın da bulunduğu bölgede kalmayı planlayan Abramovich'in kısa süre içerisinde ne yapmak istediği bilinmiyor. Ancak genel kanı, futbola yatırım yapmayı düşünüyor. Malvarlığı Rusya'ya yaptırımlar sonrası yüzde 41.6 düşen Abramovich'in 10.5 Milyar Dolar'lık bir serveti bulunuyor. Rusya, İsrail ve Portekiz vatandaşlığı bulunan 56 yaşındaki iş insanı, İsrail'in ikinci, Rusya'nın 11. ve Portekiz'in en zengin insanı unvanlarına sahip.

Ntvspor

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

1 + 2 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki