AHMET NUR ÇEBİ'YEDE GÜNAH YÖNETENLERE DE?

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni, Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:06 Kasım 2019, Çarşamba

‘Beşiktaş'ı Kurtarmak!’ Cümle içerisinde geçtiğinde, beni bu kadar rahatsız eden sanırım başka bir benzetme yoktur.

Kim Gelmişte BJK’yı Kurtarmış? Bir Düşünün.

Peki; BEŞİKTAŞ Kaç yüz, kaç bin insanın hayatını kurtardı?

Bu söylemler BJK’nın kurucuları; Mehmet Şamil, Hüseyin Bereket, Ahmet ve Mehmet Ali Fetgeri, Nazımnazif, Cemil Feti, Şevket Bey, Fuat Balkan, Beyoğlu Mutasarrıfı Muhittin Bey gibi toplam 22 gencin büyük çapaları ile Ihlamur Akaretler'de 49 numaralı binada doğan, büyütülen, Kurtuluş savaşında Şehitler ile tarihi yazılan bugünün Beşiktaş'ın temellerini atanların anısını incitmez mi?

Hayatını Beşiktaş'a adayan cennet mekan Süleyman Seba'nın ağzından ‘Beşiktaş'ı Kurtardım’ diye bir gün-bir kez duyanınız var mı?

Tüm camia, Beşiktaş'a yeni gelen yönetimin iyi niyetle çabaladığına inanmak istiyor. Ancak bunun açılımı asla ‘Beşiktaş'ı Kurtarmak’ değil, olsa olsa BJK için bir şeyler yapmak olabilir. Başta basın ve sosyal medya olmak üzere kongre üyeleri, taraftarların da bana göre böyle bir söylemden uzak durmaları gerekiyor. Başkan ve İdarecilerin böyle bir psikolojiye sokulması, Ahmet Nur Çebi ve ekibinin de erkenden yorulmasına sebep olur. 

Kimsenin yönetimlerden Sihirli değnek veya Mucize, muhteşem yönetim gibi bir beklentisi yok. Dümeni düm-düz tutsunlar kâfi. Beşiktaş camiasının büyüklüğü her sorunun altından kalkmaya Evel Allah yeter.

Yok illa ‘Kurtarmak’ benzetmesinde ısrar edilecekse onunda bir yolu var. Beşiktaş'ı çürümüş, köhnemiş kongre üyesi yapısından KURTARIN! Camianın içerisine çöreklenmiş, rant çetelerinden KURTARIN!  Geçmiş yönetimin izleri halen taze. Gölgesi ile bile kavga eden, Beşiktaş'ı mahkeme kapılarına düşüren, ihraç edilen, haksızlığa uğrayanların gönlünü alıp Kavgalardan KURTARIN!

Birde, BEŞİKTAŞ’IN GÜCÜYLE BEŞİKTAŞ’A ADAMLIK ETMEYE KALKANLAR ve yeniden KALKMAYA ÇALIŞACAKLAR olacaktır. Asıl KURTULUNMASI gerekenler işte onlar… Siz BEŞİKTAŞ’ı değil bizi, BEŞİKTAŞ’lı gibi görünen bu kişilerden KURTARIN.

Beşiktaş zaten çok büyük. Ne badireler atlattı. Bu zor günleri de atlatır. Yeter ki başımızda, kişileri KURTARMAYA çalışan bir zihniyet olmasın!

Hak edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

6 + 3 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki