Allah Kredinin de Faizin de Belasını Versin!

Duyduk Mu & Medya Kartalı Genel yayın yönetmeni Hakan ÖNCÜL yazdı...
Haberin yayılanma tarihi:18 Ağustos 2017, Cuma

Çok büyüksün BEŞİKTAŞ!..

Deli gibi borçlandırdılar. ‘Dünya Kulübü Oluyoruz’ diyerek, kandırdılar. O Bankadan bu bankaya, YÜZ MİLYONLARCA TL kredi çekerek, faizini bize ödettirip kişilerin zevki, reklamı, mertebesi, zenginleşmesi için Kara Kartalı durmadan MİLYARLARCA TL borcun altına ittiler. Sonra arkalarına bile bakmadan, çekip gittiler.

Çok büyüksün BEŞİKTAŞ Çoookkk!..

Bakınız; Onursal Başkan SEBA’dan bu yana, BJK’yı kim ne kadar borçlandırmış!

Belki dikkatiniz çeker diye, durumu şöyle ifade edeyim. Beşiktaş'ın borcu, son 17 Yılda tam 463 Kat arttı ve artmaya da devam ediyor!

Şimdide 2 senelik Şampiyonluk rüzgarını ardına alan yönetim, Deniz ve Ziraat Bankalarından çok büyük bir kredi almanın hazırlığında. Kimi gazeteler bu rakamı 140 MİLYON DOLAR olarak yazarken, bir başkası 170 MİLYON DOLAR olarak ifade ediyor. 

İşin dosdoğrusunu öğrenmek için BJK Yönetim Kurulu üyesi Berk HACIGÜZELLER’i aradım ancak, bana verdiği sözün üzerinden tam 1 ay geçmesine rağmen halen kendisine ulaşamıyorum. Bende BJK’dan sorularımın cevabını alamadığımdan dolayı, ilerleyen günlerde söz konusu Bankalardan bilgi talep etme yoluna gideceğim! 

Aslında soracağım 3 Basit soru vardı.

*10 yıllığına alınan ve iki yılı ön ödemesiz, 600 MİLYON TL civarındaki bu kredinin alınma amacı nedir? (Borç kapama, Transfer, Stat Ödemesi, Banka vs…)
 

*Söz konusu kredi için özellikle Deniz Bank’da REHİN BULUNAN % 5 Hisseden başka, bir BJK A.Ş. hissesi rehin verildi mi? Her iki bankaya da 10 seneliğine hangi taşınmazlar, hangi gelirler, Beşiktaş'ın hangi yarınları ipotek ettirildi?
 

*Eski Kulüpler Birliği Başkanı Göksel GÜMÜŞDAĞ’ın ‘Tüm kulüplerin hesapları makyajlanıyor’ ifadesinden yola çıkarak, 431 MİLYON TL olarak devraldığınız BÜYÜK BEŞİKTAŞ’ın bu kredi ile birlikte totalde (Kredi+Faiz) makyajlı-makyajsız ne kadar borcu oluyor? 

BJK Divan Kurulu üyesi ve Hesap Uzmanı bir dostumun, söz konusu kredi ile ilgili bana aktırdığı bilgilere göre;

BÜYÜK BEŞİKTAŞ; 2019 tarihinden itibaren her ay, 7 MİLYON TL kredi ödemesi yapmak zorunda kalacak. 600 MİLYON TL olarak alınan bu kredi, on senenin sonunda 1 MİLYAR 250 MİLYON TL olarak ödenmek zorunda! 

Bu arada bu rakamlar, canım Ülkemde hiçbir kriz vs. çıkmadan ortalama % 8 (en iyimser şartlar) esas alınarak hesaplandı. Kötümser bir hesaplama ile bu rakamlara (Allah korusun) Yüzde 25-30 civarı daha, fark eklemek durumundayız. 

Uzun lafın kısası sevgili dostlar; Önümüzde har vurup harman savurmaktan dolayı Riva Tesislerini satmak zorunda kalan, bir Galatasaray örneği var. Durum bizde de, diğer kulüplerde de aynı. (Bazı) Kulüp yöneticileri zenginliyor, Asırlık camialar Milyarca TL borçlandırılarak fakirleştiriliyor. 5 yıl içerisinde gerçekleştirilmesi planlanan senaryonun, fragmanları gösterime sokuldu bile. 

BORÇLANDIR-KIMILDAYAMAZ HALE GETİR-BİR PARA BABASINA SAT! 

İşte BÜYÜK BEŞİKTAŞ’ı en fazla üzen ‘7 Yetimin’ Yüz Milyonlarca TL’sinin Bankalara geçmesini sağlayan O Kredilerinde, Faizlerinde Allah Belasını Versin!

Yazının son cümlesini okuyanlara bıraktım. İster ‘AMİN’ deyin, ister ‘TÖVBE’. Nasılsa Hayırda da - Şerde de Ne Denetleyen Var, Nede hesap soran! 

Çok büyüksün BEŞİKTAŞ…

Hak Edene Saygılarımla
Hakan ÖNCÜL.

YorumlarToplam 1 Yorum Yapılmış.     'SENDE YORUM YAP'

Sadettin Akel
19 Ağustos 2017, Cumartesi, 07:01
Maalesef durum bu.Susanlardır,eyyamcılardır bunun sorumlulari.Gerçek BJK'lı da hesap sorulmasını isteyen ve onun arkasında duranlardır.Kulübümüzde görev yapan yöneticiler bu yazınız üzerine başta Sayın Çebi açıklamada bulunmalıdır.KENDİSİNE SORDUĞUMDA :NEDEN SUSUYORSUN?"AMAN ŞAMPİYONLUK VAR ŞİMDİ OLMAZ,BEN ZATEN BİRÇOK YANLIŞI ÖNLEDİM!DEMİŞTİ.HANGİ YANLIŞLARI ÖNLEDİNİZ?HER SENE "AMAN SUSUN TAKIMIN MORALİ BOZULMASIN ŞAMPİYONLUK ELDEN GİTMESİN"LAFLARINA İNANACAK KADAR SAF DEĞİLİZ.YÖNETİME BİR SORU!BJK'MIZ NEDEN,NİÇİN BU KADAR BORÇLANDIRILIYOR?
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki