Avrupa'ya Gidememe Tehlikesi Halen Kapıda!

Süper Lig ekiplerinin TFF’den lisans alabilmek için 20 Mayıs’a kadar Bankalar Birliği ile borç yapılandırma ve ödeme takvimi konusunda anlaşması gerekiyor...
Haberin yayılanma tarihi:20 Nisan 2019, Cumartesi

31 Mayıs’a Kadar Lisans Alamayan Avrupa’ya Gidemeyecek

FUTBOLDA 2018-2019 sezonu için geri sayıma geçilirken, kulüpleri çok zor bir dönem bekliyor.

Süper Lig’de borç batağında yüzen 18 takımın, 2019-2020 sezonunda ligde mücadele edebilmesi için 31 Mayıs’a kadar Türkiye Futbol Federasyonu’ndan lisans almaları gerektiği bildirildi.

TFF bir süre önce Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile kulüplerin idari ve mali yapılarını güçlendirmek için anlaşmıştı. TBB’nin de 20 Mayıs’a kadar borçların yapılandırılması ve ödeme şartları konusunda bir takvim sunması bekleniyor.

Kulüpler Anlaşmaya “Evet” Demek Zorundalar

Federasyon, 31 Mayıs’tan sonra kulüplere lige katılım belgesi verecek ve bunu UEFA’ya bildirecek. UEFA da, TFF lisansı alamayan kulüplere Avrupa kupalarına katılım izni vermeyecek. Borçları tavan yapan 4 Büyükler şimdiden Mayıs sendromu yaşamaya başladı.

Kulüplerin Borcu 11 Milyar TL

KULÜPLER tarafından Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda da yer alan açıklamalara göre “Dört büyükler”in toplam borcu, 10 milyar 434 milyon liraya ulaştı. Süper Lig’deki tüm kulüplerin borcu 2012’den beri (7 yılda) 5 misli artarak 14 milyar liraya dayanırken, en fazla borç 4 milyar 250 milyon TL ile Fenerbahçe’nin. G.Saray’ın 2 milyar 825 milyon TL, Beşiktaş’ın 2 milyar 314 TL, Trabzon’un ise 1 milyar 45 bin TL borcu var.

Star

YorumlarHiç Yorum Yapılmamış.     'İLK YORUMU SEN YAP'

Adınız Soyadınız:

E-Postanız:

Yorumunuz:

2 + 4 = ?

 
En Son Haberler
AnketTümü
Yeni Sitemizi Beğendiniz mi?
 
haber yazılımı: buki